Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Urawa Red Diamonds 1-1 (0-1)

W spotkaniu 25. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 1 września, jedenastka Shonanu Bellmare zremisowała z Urawą Red Diamonds 1-1 (0-1). Mecz na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce obejrzało 13 569 widzów.

25. kolejka Japonia - J1 League
2019-09-01 12:00 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Widzów: 13569 | Arbiter: T. Okabe
Shonan Bellmare
Urawa Red Diamonds Saitama
1
1
T. Umesaki 90'
S. Koroki 3'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Urawy Red Diamonds wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Shinzo Koroki. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Yuki Muto.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Urawy Red Diamonds.

Drugą połowę drużyna Urawy Red Diamonds rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ryosuke'a Yamanakę wszedł Takahiro Sekine. W 58. minucie w zespole Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Tsukasa Umesaki wszedł za Temmę Matsudę.

W 72. minucie Yuki Muto zastąpił Kaiego Shibata. W 75. minucie w drużynie Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Shunsuke Kikuchi wszedł za Ryunosuke'a Nodę. Chwilę później trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Shota Kobayashi, a murawę opuścił Takuya Okamoto.

A kibice Urawy Red Diamonds nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kenyu Sugimotę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Shinzo Koroki. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Tsukasa Umesaki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Mauríciowi i Tomoakiemu Makinowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Maurício de Carvalho Antônio90′
78′ Takuya Okamoto
Ryosuke Yamanaka46′
58′ Temma Matsuda
Kazuki Nagasawa
Miki Yamane
Takuya Aoki
Ryogo Yamasaki
Ewerton da Silva Pereira
75′ Ryunosuke Noda
Yūki Abe
75′ Shunsuke Kikuchi
Takahiro Sekine46′
78′ Shota Kobayashi
Kai Shibato72′
Toichi Suzuki
Koya Yuruki
58′  90′ (k.) Tsukasa Umesaki
Fabricio dos Santos Messias
Hiroshi Ibusuki
Kenyu Sugimoto84′

Przewaga jedenastki Shonanu Bellmare w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Urawy Red Diamonds wręczył dwie żółte.