Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Oita Trinita - Urawa Red Diamonds 0-0

W pojedynku 25. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 31 października, drużyna Oity Trinita zremisowała z Urawą Red Diamonds 0-0. Mecz odbył się na Ōita Bank Dome w Ōicie.

25. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-31 06:00 | Stadion: Ōita Bank Dome | Arbiter: Takuto Okabe
Oita Trinita
Urawa Red Diamonds Saitama
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Oity Trinita wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tomoakiemu Makinowi z drużyny gości. Była to 23. minuta meczu.

W 57. minucie kartkę obejrzał Quenten Martinus z Urawej Red Diamonds. Niedługo później trener Urawej Red Diamonds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Leonardo, a murawę opuścił Shinzo Koroki.

W tej samej minucie Yuki Muto został zastąpiony przez Kenyu Sugimotę. A trener Oity Trinita wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toshia Shimakawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yushi Hasegawa. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Oity Trinita: Yuto Misao, Kazushi Mitsuhira, Yuya Takazawa, Rei Matsumoto, na ich miejsce weszli: Kaoru Takayama, Naoki Nomura, Tatsuya Tanaka, Yuta Koide. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryosuke'a Yamanaki, Koi Yuruki, Ewertona zajęli: Tomoya Ugajin, Takahiro Sekine, Takuya Aoki.

Ryosuke Yamanaka78′
89′ Rei Matsumoto
Quenten Geordie Felix Martinus57′
81′ Kazushi Mitsuhira
Kazuki Nagasawa
82′ Yuya Takazawa
Ewerton da Silva Pereira90′
70′ Yushi Hasegawa
Koya Yuruki78′
81′ Yuto Misao
Yuki Muto68′
Kei Chinen
Shinzo Koroki68′
Kyung Gun Mun
Zion Suzuki
89′ Yuta Koide
Thomas Deng
81′ Naoki Nomura
Takuya Aoki90′
70′ Toshio Shimakawa
Takahiro Sekine78′
81′ Kaoru Takayama
Tomoya Ugajin78′
82′ Tatsuya Tanaka
Leonardo Nascimento Lopes de Souza68′
Daiki Watari
Kenyu Sugimoto68′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Oity Trinita żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.