Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - FC Tokio 1-2 (0-1)

W pojedynku 25. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 30 sierpnia, drużyna Nagoi Grampus przegrała z FC Tokio 1-2 (0-1). Mecz na Nagoya Mizuho Athletic Stadium obejrzało 20 188 widzów.

25. kolejka Japonia - J1 League
2019-08-30 12:30 | Stadion: Paloma Mizuho Stadium | Widzów: 20188 | Arbiter: H. Kimura
Y. Takahagi 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Jedenastka FC Tokio wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dziewięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Diego Oliveira nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yuichiemu Maruyamie z Nagoi Grampus. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Tokio.

Drugą połowę drużyna FC Tokio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kotara Omoriego wszedł Hirotaka Mita. Trener Nagoi Grampus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Naoki Maeda, a murawę opuścił Shumpei Naruse. Naoki Maeda bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Tokio w 49. minucie spotkania, gdy Yojiro Takahagi strzelił drugiego gola. W 54. minucie za Ariajasuru Hasegawę wszedł Shuhei Akasaki.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Nagoi Grampus doszło do zmiany. Yohei Takeda wszedł za Mitchella Langeraka. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oh Jae-Suka z FC Tokio, a w 77. minucie Shuheiego Akasakiego z drużyny przeciwnej. Kibice FC Tokio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Na Sangha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Keigo Higashi.

W 83. minucie w jedenastce FC Tokio doszło do zmiany. Jael wszedł za Kensuke Nagaiego.

Piłkarze Nagoi Grampus w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Naoki Maeda. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Joao Schmidt.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shinnosuke'a Nakataniego z Nagoi Grampus, a w 88. minucie Diego Oliveirę z drużyny przeciwnej. Zespołowi Nagoi Grampus zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Tokio.

FC Tokio
66′ Mitchell Langerak
Akihiro Hayashi
Eduardo da Silva Nascimento Neto
Masato Morishige
Haruya Fujii
Sei Muroya
39′ Yuichi Maruyama
Jae-Suk Oh71′
87′ Shinnosuke Nakatani
Tsuyoshi Watanabe
46′ Shumpei Naruse
Kento Hashimoto
Kosuke Ota
Keigo Higashi80′
54′ Ariajasuru Hasegawa
Kensuke Nagai83′
66′ Yohei Takeda
Hirotaka Mita46′
54′ 77′ Shuhei Akasaki
Sangho Na80′
46′  83′ Naoki Maeda
Jael Ferreira Vieira83′
Koki Sugimori
Kyosuke Tagawa

Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Tokio przyznał dwie.