Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - FC Tokio 2-1 (1-0)

W pojedynku 25. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 31 października, drużyna Kawasaki Frontale wygrała z FC Tokio 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Kawasaki Todoroki Stadium.

Diego Oliveira 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka Kawasaki Frontale wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie kartką został ukarany Tsuyoshi Watanabe, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 24. minucie spotkania, gdy Akihiro Ienaga zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kawasaki Frontale.

Drugą połowę drużyna FC Tokio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hirotakę Mitę wszedł Takumi Nakamura.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Tokio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Oliveira. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Shuto Abe.

Niedługo później Kengo Nakamura wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Kaoru Mitoma.

Trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adailtona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Diego Oliveira. W 76. minucie Kensuke Nagai zastąpił Kyosuke Tagawę. W 77. minucie Kengo Nakamura został zmieniony przez Yasuta Wakizakę, co miało wzmocnić jedenastkę Kawasaki Frontale. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hotakę Nakamurę na Takuyę Uchidę w 89. minucie oraz Leandra na Taichiego Harę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Na murawie, jak to często zdarzało się Kawasaki Frontale w tym sezonie, pojawił się Shintaro Kurumaya, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Kyoheiego Noborizata. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W piątej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Kazuya Yamamura, Manabu Saito, a na ich miejsce weszli Leandro Damião, Akihiro Ienaga. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Masato Morishige
90′ Kyohei Noborizato
Ryoya Ogawa
Ao Tanaka
Hirotaka Mita46′
 74′ 77′ Kengo Nakamura
Arthur Silva Feitoza
Hidemasa Morita
Shuto Abe
 24′ (k.) 90′ Akihiro Ienaga
Weverson Leandro Oliveira Moura90′
90′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Diego Queiroz de Oliveira  57′ 76′
Kaoru Mitoma
Kensuke Nagai76′
Kenta Tanno
Akihiro Hayashi
90′ Shintaro Kurumaya
Takumi Nakamura46′
90′ Manabu Saito
Joan Oumari
77′ Yasuto Wakizaka
Adailton dos Santos da Silva76′
90′ Kazuya Yamamura
Takuya Uchida89′
Reo Hatate
Taichi Hara90′
Taisei Miyashiro
Kyosuke Tagawa76′

Zespół Kawasaki Frontale był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Tokio pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Kawasaki Frontale w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.