Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Kashiwa Reysol - Shimizu S-Pulse 0-0

31 października na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium odbyło się spotkanie 25. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashiwej Reysol i Shimizu S-Pulse. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

25. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-31 08:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
Kashiwa Reysol
Shimizu S-Pulse
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Kashiwej Reysol wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Kashiwej Reysol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yutę Kamiyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ataru Esaka. Na drugą połowę jedenastka Kashiwej Reysol wyszła w zmienionym składzie, za Hidekazu Otaniego, Tatsuyę Yamashitę weszli Yusuke Kobayashi, Yuta Someya.

Jedyną kartkę w meczu dostał Kenta Nishizawa z drużyny gości. Była to 48. minuta pojedynku. W 60. minucie w zespole Kashiwej Reysol doszło do zmiany. Yusuke Segawa wszedł za Hayata Nakamę. W 71. minucie Shota Kaneko zastąpił Teerasil Dangdę.

Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Yuito Suzuki, a murawę opuścił Yusuke I. W 80. minucie Naoki Kawaguchi został zmieniony przez Kenga Kitazume'a, co miało wzmocnić jedenastkę Kashiwej Reysol. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata na Rya Takeuchiego.

Togo Umeda
80′ Naoki Kawaguchi
Elson Ferreira de Souza
Takuma Ominami
Andrevaldo de Jesus Santos
46′ Tatsuya Yamashita
Shota Kaneko71′
60′ Hayato Nakama
Kenta Nishizawa48′
46′ Hidekazu Otani
Keita Nakamura
46′ Ataru Esaka
Yusuke Goto72′
Hiroto Goya
Carlos Antônio de Souza Júnior
Haruhiko Takimoto
Takuo Okubo
80′ Kengo Kitazume
Ryo Okui
46′ Yuta Someya
Mitsunari Musaka
46′ Yusuke Kobayashi
Yasufumi Nishimura
Mao Hosoya
Yuito Suzuki72′
46′ Yuta Kamiya
Ryo Takeuchi88′
60′ Yusuke Segawa
Teerasil Dangda71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Shimizu S-Pulse przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.