Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Nagoya Grampus 0-2 (0-1)

31 października na Kashima Soccer Stadium odbyło się starcie 25. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Nagoi Grampus. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nagoi Grampus 2-0.

Mateus 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Kashimy wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w siódmej minucie spotkania, gdy Mu Kanazaki strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 10. minucie żółtą kartkę dostał Léo Silva z Kashimy. W 33. minucie za Oh Jae-Suka wszedł Yutaka Yoshida. W tej samej minucie trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ryotaro Araki, a murawę opuścił Ryuji Izumi.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Everaldo, piłkarz Kashimy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nagoi Grampus.

Po godzinie gry żółtą kartkę otrzymał Juan Alano z zespołu gospodarzy. W 68. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Juan Alano z Kashimy i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 61. minucie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Shumpeiemu Narusemu, zawodnikowi gości. Trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Schmidta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Takuji Yonemoto. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 82. minucie żółtą kartkę dostał Hiroyuki Abe, piłkarz Nagoi Grampus.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Kashimy: Shintaro Nago, Yuta Matsumura, a na ich miejsce weszli Katsuya Nagato, Kei Koizumi.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Mateus. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Hiroyukiego Abe'a.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Mitchell Langerak
85′ Kei Koizumi
Shumpei Naruse70′
Tomoya Inukai
Shinnosuke Nakatani
Koki Machida
Yuichi Maruyama
85′ Katsuya Nagato
Jae-Suk Oh33′
61′ 68′ Juan Matheus Alano Nascimento
Sho Inagaki
Ryota Nagaki
Mateus dos Santos Castro  90′
33′ Ryuji Izumi
Yuki Soma
10′ 60′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Takuji Yonemoto75′
61′ Shoma Doi
Hiroyuki Abe82′
45′ Everaldo Stum
Mu Kanazaki  7′ (k.)
Sun-Tae Kwoun
Yohei Takeda
Ikuma Sekigawa
Haruya Fujii
33′ Ryotaro Araki
Kazuya Miyahara
61′ Yasushi Endo
Yutaka Yoshida33′
85′ Yuta Matsumura
Joao Felipe Schmidt Urbano75′
85′ Shintaro Nago
Naoki Maeda
60′ Ayase Ueda
Ryogo Yamasaki

Przewaga zespołu Kashimy w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Nagoi Grampus przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Nagoi Grampus dokonała dwóch zmian.