Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Consadole Sapporo 2-1 (1-1)

W starciu 25. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 31 października, zespół Gamby wygrał z Consadole Sapporo 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Suita City Football Stadium w Suicie.

Douglas Oliveira 9'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Gamby wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Douglas Oliveira. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yoshiaki Komai.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 16. minucie bramkę wyrównującą zdobył Yosuke Ideguchi. Asystę przy golu zaliczył Kazuma Watanabe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kosuke Onose z Gamby. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Fernandesowi z drużyny gości. W 60. minucie Yoshiaki Komai zastąpił Takumę Arana.

Chwilę później trener Consadole Sapporo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Takuro Kaneko, a murawę opuścił Lucas Fernandes. A trener Gamby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patrica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Takashi Usami. Posunięcie trenera było słuszne. Patrica strzelił zwycięskiego gola w 62. minucie spotkania. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Shuhei Kawasaki, Shinya Yajima, a na ich miejsce weszli Kosuke Onose, Shu Kurata.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Gamby przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Patric. Przy strzeleniu gola pomógł Yuki Yamamoto.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Shunta Tanaka
84′ Shunya Suganuma
Akito Fukumori
Young-gwon Kim
Min-Tae Kim
Yuya Fukuda
Lucas Fernandes46′ 61′
 16′ Yosuke Ideguchi
Hiroki Miyazawa75′
37′ 61′ Kosuke Onose
Yoshiaki Komai60′
61′ Shu Kurata
Douglas Felisbino de Oliveira  9′ 85′
Yuki Yamamoto
Kosuke Shirai90′
Kazuma Watanabe
Tomoki Takamine69′
61′ Takashi Usami
Takuma Arano60′
61′ Shinya Yajima
Ryota Hayasaka85′
61′  62′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Takuro Kaneko61′
61′ Shuhei Kawasaki
Yoshihiro Nakano
Shoji Toyama
Chanathip Songkrasin69′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Consadole Sapporo pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Consadole Sapporo w drugiej połowie dokonał czterech zmian.