Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Cerezo Osaka - Kawasaki Frontale 2-1 (1-1)

W spotkaniu 25. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Cerezo_Osaka wygrała z Kawasaki Frontale 2-1 (1-1). Mecz na Yanmar Stadium Nagai w Osace obejrzało 27 201 widzów.

25. kolejka Japonia - J1 League
2019-09-01 11:00 | Stadion: Yanmar Stadium Nagai | Widzów: 27201 | Arbiter: A. Ikeuchi
H. Abe 13'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Cerezo_Osaka wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Ayumu Seko.

Jedenastka Cerezo_Osaka niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Hiroyuki Abe. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yū Kobayashi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kawasaki Frontale: Hokutowi Shimodzie w 30. i Akihirowi Ienadze w 42. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie Bruno Mendes został zmieniony przez Kojego Suzukiego.

Zawodnicy Cerezo_Osaka w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie wynik ustalił Koji Suzuki. Przy strzeleniu gola pomagał Leandro Desábato.

Chwilę później trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Tatsuya Hasegawa, a murawę opuścił Akihiro Ienaga. A kibice Cerezo_Osaka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Atomu Tanakę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yoichiro Kakitani. W 83. minucie w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Eiichi Katayama wszedł za Kotę Mizunumę.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Cerezo_Osaka: Atomu Tanace i Yusuke'owi Maruhashiemu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jesiel Cardoso Miranda
90′ Yusuke Maruhashi
Magno José da Silva73′
Riku Matsuda
Shintaro Kurumaya
 2′ Ayumu Seko
Hidemasa Morita
83′ Kota Mizunuma
Kengo Nakamura66′
50′ Bruno Pereira Mendes
Hokuto Shimoda30′
76′ Yoichiro Kakitani
Yu Kobayashi
Kentaro Kakoi
Shota Arai
Kakeru Funaki
Kazuaki Mawatari
83′ Eiichi Katayama
Tatsuya Hasegawa59′
Yasuki Kimoto
Ao Tanaka
Elierce Barboza De Souza
Yasuto Wakizaka73′
76′ 90′ Atomu Tanaka
Kazuya Yamamura
50′  54′ Koji Suzuki
Leandro Damião da Silva dos Santos66′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.