Liga japońska - 24. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Shimizu S-Pulse 3-0 (3-0)

16 września na Nissan Stadium odbył się mecz 24. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i Shimizu S-Pulse. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 3-0. Na stadionie zasiadło 4 171 widzów.

A. Onaiwu 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań zespół Yokohamy F. Marinos wygrał 18 razy i zanotował 11 porażek oraz 12 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie za Shinnosuke Hatanakę wszedł Kota Watanabe.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Erik dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Ryo Takano.

W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yugo Tatsuta osłabiając tym samym drużynę Shimizu S-Pulse.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Yokohamy F. Marinos, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Ado Onaiwu. Asystę przy golu zanotował Kota Mizunuma.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 28. minucie spotkania, gdy Erik zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył Ado Onaiwu.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Keicie Nakamurze z zespołu gości. Była to 31. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jun Amano, a murawę opuścił Teruhito Nakagawa. Trener Shimizu S-Pulse wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Júniora Dutrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Teerasil Dangda.

Takuo Okubo
4′ Shinnosuke Hatanaka
Keita Nakamura31′ 46′
75′ Kota Mizunuma
Renato Augusto Santos Junior
Takahiro Ohgihara
Yuito Suzuki
46′ Teruhito Nakagawa
Ryo Takeuchi
 22′ 85′ Ado Onaiwu
Teerasil Dangda74′
 9′, 28′ 75′ Erik Nasciment de Lima
Yusuke Goto64′
Hirotsugu Nakabayashi
Yohei Nishibe
46′ Jun Amano
Shota Kaneko
4′ Kota Watanabe
Kota Miyamoto64′
85′ Jose Antonio dos Santos Junior
Mitsunari Musaka46′
Marcos Junio Lima dos Santos
Kenta Nishizawa64′
75′ Daizen Maeda
Carlos Antônio de Souza Júnior64′
75′ Yuki Otsu
Sérgio Dutra Júnior74′

Drużyna Yokohamy F. Marinos była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Shimizu S-Pulse przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.