Liga japońska - 24. kolejka J1 League: Urawa Red Diamonds - Cerezo_Osaka 3-1 (2-1)

24 października na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbyło się starcie 24. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawej Red Diamonds i Cerezo_Osaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Urawej Red Diamonds 3-1.

Y. Toyokawa 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Cerezo_Osaka wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Yuta Toyokawa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerezo_Osaka, zdobywając bramkę w 28. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Yasuki Kimoto.

W 33. minucie sędzia pokazał kartkę Ayumu Sekowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze Urawej Red Diamonds odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Shinzo Koroki. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Daikiemu Hashioce z Urawej Red Diamonds.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Urawej Red Diamonds przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Ryosuke Yamanaka dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 59. minucie Ayumu Seko zastąpił Naoyukiego Fujitę. Trener Cerezo_Osaka postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Hiroakiego Okuna i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Mendesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie w zespole Urawej Red Diamonds doszło do zmiany. Kenyu Sugimoto wszedł za Shinza Korokiego. W tej samej minucie trener Urawej Red Diamonds postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Yukiego Mutę. Na boisko wszedł Leonardo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Urawej Red Diamonds, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Quenten Martinus.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Urawej Red Diamonds: Quenten Martinus, Ryosuke Yamanaka, Koya Yuruki, na ich miejsce weszli: Takuya Aoki, Katsuya Iwatake, Ryotaro Ito. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tatsuhira Sakamota, Yuty Toyokawy, Yusuke'a Maruhashiego zajęli: Toshiyuki Takagi, Jun Nishikawa, Yuta Koike. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Kenyu Sugimoto z zespołu gospodarzy. Była to 87. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jin-Hyeon Kim
37′ Daiki Hashioka
Eiichi Katayama
Takuya Iwanami
Matej Jonjić
Tomoaki Makino
Ayumu Seko33′ 59′
 44′ 90′ Ryosuke Yamanaka
Yusuke Maruhashi73′
 71′ 85′ Quenten Geordie Felix Martinus
Leandro Luis Desábato
Kazuki Nagasawa
Tatsuhiro Sakamoto73′
Ewerton da Silva Pereira
Yasuki Kimoto
90′ Koya Yuruki
Hiroshi Kiyotake
70′ Yuki Muto
Hiroaki Okuno65′
 34′ (k.) 70′ Shinzo Koroki
Yuta Toyokawa  28′ 73′
Haruki Fukushima
Takumi Nagaishi
Thomas Deng
Yuta Koike73′
90′ Katsuya Iwatake
Naoyuki Fujita59′
85′ Takuya Aoki
Jun Nishikawa73′
90′ Ryotaro Ito
Bruno Pereira Mendes65′
70′ Leonardo Nascimento Lopes de Souza
Koji Suzuki
70′ 87′ Kenyu Sugimoto
Toshiyuki Takagi73′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Urawej Red Diamonds, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.