Liga japońska - 24. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Vegalta Sendai 1-0 (0-0)

24 października na Paloma Mizuho Stadium odbył się mecz 24. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Vegalty Sendai. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

S. Inagaki 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Vegalty Sendai wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Nagoi Grampus zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Vegalty Sendai była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yukiego Somę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Naoki Maeda. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 63. minucie w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. Ryogo Yamasaki wszedł za Hiroyukiego Abe'a.

Bramkarz Vegalty Sendai wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Sho Inagaki.

W 68. minucie Takumi Sasaki został zmieniony przez Isaaca Cuencę. W tej samej minucie trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ryutaro Iio, a murawę opuścił Hisashi Tawiah.

Takayoshi Ishihara
 65′ Sho Inagaki
Takuma Hamasaki85′
63′ Naoki Maeda
Kunimitsu Sekiguchi78′
Mateus dos Santos Castro
Takumi Sasaki68′
Takuji Yonemoto
Keiya Shiihashi
63′ Hiroyuki Abe
Alexandre Xavier Pereira Guedes
89′ Mu Kanazaki
Shun Nagasawa78′
Yohei Takeda
Yuma Obata
Haruya Fujii
Jung-Ya Kim
89′ Kazuya Miyahara
Juan Isaac Cuenca López68′
Ryotaro Ishida
Ryutaro Iio68′
Joao Felipe Schmidt Urbano
Wataru Tanaka85′
63′ Yuki Soma
Shuhei Akasaki78′
63′ Ryogo Yamasaki
Hiroto Yamada78′

Drużyna Nagoi Grampus była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Vegalty Sendai w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.