Liga japońska - 23. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Vissel Kobe 2-1 (2-0)

W meczu 23. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 18 października, zespół Sanfrecce' Hiroshima wygrał z Visslem 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na EDION Stadium.

Dankler 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Sanfrecce' Hiroshima wygrała 15 razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leandra Pereirę z Sanfrecce' Hiroshima, a w 28. minucie Yutę Goke z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce' Hiroshima w 43. minucie spotkania, gdy Sho Sasaki zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Tsukasa Morishima.

Jedenastka Visslu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Leandro Pereira. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Visslu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Junya Tanaka, a murawę opuścił Yuta Goke. A trener Sanfrecce' Hiroshima wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yuyę Asana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Ezequiel.

W 66. minucie Gakuto Notsuda został zastąpiony przez Toshihira Aoyamę. W 68. minucie Sergi Samper został zmieniony przez Noriakiego Fujimotę, a za Gotoku Sakaiego wszedł na boisko Ryo Hatsuse, co miało wzmocnić drużynę Visslu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yusuke Chajimę na Yoshifumiego Kashiwę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Danklerowi z zespołu gości. Była to 78. minuta meczu.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie wynik ustalił Dankler. Przy zdobyciu bramki asystował Douglas.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie Sanfrecce' Hiroshima doszło do zmiany. Kodai Dohi wszedł za Tsukasę Morishimę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Daigo Nishi
 43′ Sho Sasaki
Dankler Luis de Jesus Pedreira  84′ 78′
Hayato Araki
Thomas Vermaelen
74′ Yusuke Chajima
Gotoku Sakai77′
Hayao Kawabe
Hotaru Yamaguchi
66′ Ezequiel Santos da Silva
Andres Iniesta
90′ Tsukasa Morishima
Sergi Samper68′
Shunki Higashi
Yuta Goke28′ 57′
66′ Gakuto Notsuda
Dyanfres Douglas Chagas Matos
 45′ 21′ Marcos Leandro Pereira
Kyogo Furuhashi
Keisuke Osako
Daiya Maekawa
Akira Ibayashi
So Fujitani
66′ Toshihiro Aoyama
Ryo Hatsuse77′
66′ Yuya Asano
Leo Osaki
90′ Kodai Dohi
Takuya Yasui
74′ Yoshifumi Kashiwa
Noriaki Fujimoto68′
Hiroya Matsumoto
Junya Tanaka57′

Zespół Sanfrecce' Hiroshima zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Sanfrecce' Hiroshima otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Visslu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.