Liga japońska - 23. kolejka J1 League: Oita Trinita - Kashima Antlers 0-1 (0-0)

W pojedynku 23. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Oity Trinita przegrała z Kashimą 0-1 (0-0). Mecz na Ōita Bank Dome w Ōicie obejrzało 28 574 widzów.

23. kolejka Japonia - J1 League
2019-08-17 12:00 | Stadion: Ōita Bank Dome | Widzów: 28574 | Arbiter: Y. Yamamoto
Oita Trinita
Kashima Antlers
0
1
Y. Soma 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Kashimy wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie kartkę dostał Thitiphan Puangjan z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Thitiphan Puangjan został zastąpiony przez Shintara Shimadę.

Jedyną bramkę meczu zdobył Yuki Soma dla jedenastki Kashimy. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yuta Koike.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Yutowi Misao, piłkarzowi gospodarzy. W 77. minucie w zespole Oity Trinita doszło do zmiany. Yushi Hasegawa wszedł za Ryosuke'a Maedę. W następstwie utraty bramki trener Oity Trinita postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kazukiego Kozukę i na pole gry wprowadził napastnika Kazushiego Mitsuhirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Ryota Nagaki wszedł za Ryoheiego Shirasakiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia wręczył kartkę Ryocie Nagakiemu z Kashimy.

Wellington Daniel Bueno
73′ Yuto Misao
Tomoya Inukai
Yoshinori Suzuki
Yuta Koike
Yuki Kobayashi
Shoma Doi
77′ Kazuki Kozuka
Kei Koizumi
77′ Ryosuke Maeda
Kento Misao
Rei Matsumoto
Shintaro Nago66′
29′ 59′ Thitiphan Puangjan
Shinichiro Kawamata
77′ Yushi Hasegawa
Yukitoshi Ito
Ryotaro Ito
Seung-Hyun Jung
59′ Shintaro Shimada
Ryota Nagaki87′ 90′
Toshio Shimakawa
Hugo Leonardo Silva Serejo66′
Kaoru Takayama
Yuki Soma59′  71′
77′ Kazushi Mitsuhira
Ayase Ueda

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.