Liga japońska - 23. kolejka J1 League: Oita Trinita - Gamba Osaka 0-1 (0-0)

W pojedynku 23. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 18 października, drużyna Oity Trinita przegrała z Gambą 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Ōita Bank Dome w Ōicie.

Patric 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Gamby wygrał aż 10 razy, zremisował raz, a przegrał tylko sześć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Gamby wyszedł w zmienionym składzie, za Kazumę Watanabego wszedł Patric. W 65. minucie za Ademilsona wszedł Takashi Usami.

W tej samej minucie w jedenastce Gamby doszło do zmiany. Shinya Yajima wszedł za Yukiego Yamamota. Na murawie, jak to często zdarzało się Oicie Trinita w tym sezonie, pojawił się Ryosuke Tone, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Yujego Hoshiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Dopiero w drugiej połowie Patric wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gamby, strzelając gola w 72. minucie meczu. Asystę zanotował Takashi Usami.

Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy Oity Trinita: Kazushi Mitsuhira, Kohei Isa, Kento Haneda, Tatsuya Tanaka, na ich miejsce weszli: Naoki Nomura, Yuya Takazawa, Toshio Shimakawa, Kei Chinen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryu Takao, Shu Kuraty zajęli: Riku Matsuda, Dai Tsukamoto.

Yosuke Ideguchi
82′ Kento Haneda
Kosuke Onose
69′ Yuji Hoshi
Shu Kurata90′
81′ Kazushi Mitsuhira
Yuki Yamamoto65′
82′ Kohei Isa
Kazuma Watanabe46′
82′ Tatsuya Tanaka
Ademilson Braga Bispo Junior65′
Shun Takagi
Kei Ishikawa
69′ Ryosuke Tone
Keisuke Kurokawa
81′ Naoki Nomura
Riku Matsuda90′
82′ Toshio Shimakawa
Shinya Yajima65′
Kaoru Takayama
Anderson Patric Aguiar Oliveira46′  72′
82′ Kei Chinen
Dai Tsukamoto90′
82′ Yuya Takazawa
Takashi Usami65′

Zespół Oity Trinita miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.