Liga japońska - 23. kolejka J1 League: Consadole Sapporo - Kashima Antlers 1-0 (1-0)

18 października na Sapporo Dome odbyło się spotkanie 23. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Kashimy. Mecz zakończył się zwycięstwem Consadole Sapporo 1-0.

Y. Komai 41'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Consadole Sapporo wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu dla Consadole Sapporo zdobył Yoshiaki Komai w 41. minucie. Asystę przy bramce zanotował Akito Fukumori.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kim Min-Tae z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Consadole Sapporo.

W 57. minucie Takuro Kaneko został zmieniony przez Andersona Lopesa. Chwilę później trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Yuta Matsumura, a murawę opuścił Juan Alano.

A trener Consadole Sapporo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Douglasa Oliveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Tomoki Takamine. W 77. minucie Daiki Sugioka został zmieniony przez Ryujego Izumiego, co miało wzmocnić zespół Kashimy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daikiego Sugę na Kosuke Shiraiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Tomoya Inukai
45′ Min-Tae Kim
Ikuma Sekigawa
Lucas Fernandes
Daiki Sugioka77′
Hiroki Miyazawa
Ryotaro Araki60′
57′ Takuro Kaneko
Kento Misao
 41′ Yoshiaki Komai
Juan Matheus Alano Nascimento60′
87′ Daiki Suga
Hugo Leonardo Silva Serejo
76′ Tomoki Takamine
Yuta Matsumura60′
87′ Kosuke Shirai
Ryota Nagaki60′
76′ Douglas Felisbino de Oliveira
Itsuki Someno69′
57′ Anderson José Lopes de Souza
Ayase Ueda60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Kashimy żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Kashimy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.