Liga japońska - 22. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Yokohama FC 0-0

W pojedynku 22. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 14 października, drużyna Vegalty Sendai zremisowała z Yokohama FC 0-0. Mecz odbył się na Yurtec Stadium Sendai. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

22. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-14 12:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Arbiter: Hiroyuki Kimura
Vegalta Sendai
Yokohama FC
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Yokohama FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hisashiemu Tawiahowi z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta starcia.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yasuhira Hiraokę z Vegalty Sendai, a w 66. minucie Takaakiego Shichiego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Hirota Yamadę. Na boisko wszedł Shun Nagasawa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Yokohama FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Takuyę Matsuurę i na pole gry wprowadził napastnika Kosuke Saita, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Yuji Senuma został zmieniony przez Yusuke Minagawę. Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Vegalty Sendai: Kunimitsu Sekiguchi, Yoshiki Matsushita, Pará, Ryohei Michibuchi, na ich miejsce weszli: Takayoshi Ishihara, Wataru Tanaka, Simão Mate, Isaac Cuenca. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yusuke Matsuo, Maguinha, Koheiego Tezuki zajęli: Kazunari Ichimi, Tatsuki Seko, Shunsuke Nakamura.

Magno José da Silva85′
33′ Hisashi Appiah Tawiah
Masahiko Inoha
52′ Yasuhiro Hiraoka
Yuki Kobayashi
87′ Anderson Ferreira da Silva
Takaaki Shichi66′
88′ Ryohei Michibuchi
Takuya Matsuura67′
Keiya Shiihashi
Reo Yasunaga
77′ Yoshiki Matsushita
Yusuke Matsuo74′
77′ Kunimitsu Sekiguchi
Kohei Tezuka86′
Alexandre Xavier Pereira Guedes
Yuji Senuma67′
67′ Hiroto Yamada
Koki Saito
Kentaro Seki
Yuta Minami
Takuma Hamasaki
Yutaro Hakamata
87′ Mate Junior Simao
Shunsuke Nakamura86′
88′ Juan Isaac Cuenca López
Tatsuki Seko85′
77′ Takayoshi Ishihara
Kazunari Ichimi74′
77′ Wataru Tanaka
Yusuke Minagawa67′
67′ Shun Nagasawa
Kosuke Saito67′

Przewaga jedenastki Yokohama FC w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Vegalty Sendai, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.