Liga japońska - 22. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Yokohama F. Marinos 1-1 (1-1)

14 października na Suita City Football Stadium w Suicie odbyło się starcie 22. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Yokohamy F. Marinos. Mecz zakończył się remisem 1-1.

22. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-14 12:00 | Stadion: Suita City Football Stadium | Arbiter: Nobutsugu Murakami
Gamba Osaka
Yokohama F. Marinos
1
1
T. Usami 45'
Kim Young-Gwon 26' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania drużyna Yokohamy F. Marinos wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 26. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Gamby Kim Young-Gwon.

Piłkarze Gamby nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył z karnego Takashi Usami.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice Gamby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kazumę Watanabego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Patric. Trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Daizen Maeda, a murawę opuścił Junior Santos.

W 85. minucie Shu Kurata zastąpił Shinyę Yajimę. W tej samej minucie w jedenastce Gamby doszło do zmiany. Ademilson wszedł za Takashiego Usamiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Makito Ito
26′ (samob.) Young-gwon Kim
Takuya Wada
85′ Shu Kurata
Takahiro Ohgihara
Yuki Yamamoto
Erik Nasciment de Lima
77′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Jose Antonio dos Santos Junior78′
 45′ (k.) 85′ Takashi Usami
Jun Amano
85′ Shinya Yajima
Kota Mizunuma
85′ Ademilson Braga Bispo Junior
Daizen Maeda78′
Shuhei Kawasaki
Ado Onaiwu
77′ Kazuma Watanabe
Edigar Junio Teixeira Lima

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Gamby w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.