Liga japońska - 21. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Shimizu S-Pulse 0-1 (0-0)

3 sierpnia na Nissan Stadium odbył się pojedynek 21. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i Shimizu S-Pulse. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shimizu S-Pulse 1-0. Na stadionie zasiadło 30 898 widzów.

21. kolejka Japonia - J1 League
2019-08-03 12:00 | Stadion: Nissan Stadium | Widzów: 30898 | Arbiter: N. Murakami
Yokohama F. Marinos
Shimizu S-Pulse
0
1
K. Nishizawa 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Yokohamy F. Marinos wygrał 17 razy i zanotował 10 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Yokohamy F. Marinos próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla Shimizu S-Pulse zdobył Kenta Nishizawa w 50. minucie. Asystę przy bramce zaliczył Yosuke Kawai.

Trener Yokohamy F. Marinos wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kojego Miyoshiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Takahiro Ohgihara. W 66. minucie Yosuke Kawai został zastąpiony przez Mitsunariego Musakę. Po chwili trener Shimizu S-Pulse postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Shotę Kanekę wszedł Yugo Tatsuta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Shimizu S-Pulse utrzymać prowadzenie.

W 84. minucie Kazunori Yoshimoto został zmieniony przez Keitę Nakamurę, co miało wzmocnić jedenastkę Shimizu S-Pulse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yukiego Otsu na Kazakiego Nakagawę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ko Matsubara, piłkarz Shimizu S-Pulse.

Yosuke Kawai66′
64′ Takahiro Ohgihara
Kenta Nishizawa  50′
88′ Yuki Otsu
Mitsunari Musaka66′
64′ Koji Miyoshi
Keita Nakamura84′
88′ Kazaki Nakagawa
Tese Chong
Kota Yamada
Sérgio Dutra Júnior

Przewaga drużyny Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Shimizu S-Pulse pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.