Liga japońska - 21. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Urawa Red Diamonds Saitama 0-1 (0-0)

10 października na Ekimae Real Estate Stadium odbyło się starcie 21. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sagan Tosu i Urawej Red Diamonds. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urawej Red Diamonds 1-0.

K. Yuruki 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Urawej Red Diamonds wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Renza Lópeza z Sagan Tosu, a w 42. minucie Takahira Sekinego z drużyny przeciwnej.

Trener Sagan Tosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daichiego Hayashiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Renzo López. Trener Urawej Red Diamonds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kenyu Sugimoto, a murawę opuścił Takahiro Sekine.

W 58. minucie Ryang Yong-Gi został zastąpiony przez Yoshikiego Takahashiego. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kazuki Nagasawa, Koya Yuruki, a na ich miejsce weszli Shinzo Koroki, Yuki Muto. W 67. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Daichi Hayashi nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Yoshikiemu Takahashiemu z Sagan Tosu. Była to 72. minuta starcia.

Mimo że drużyna Urawej Red Diamonds nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 85 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Koya Yuruki dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Quentin Martinus.

W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze Urawej Red Diamonds: Ryosuke Yamanaka, Daisuke Suzuki, a na ich miejsce weszli Yosuke Kashiwagi, Quentin Martinus.

Yosuke Kashiwagi90′
58′ Yong Gi Ryang
Quentin Geordie Felix Martinus90′
74′ Tomoya Koyamatsu
Ewerton da Silva Pereira
84′ Yuto Uchida
Takahiro Sekine42′ 46′
74′ Kaisei Ishii
Shinzo Koroki66′
40′ 46′ Renzo López Patrón
Yuki Muto66′
Tatsuya Morita
Zion Suzuki
Shinya Nakano
Daisuke Suzuki90′
74′ Fuchi Honda
Ryosuke Yamanaka90′
58′ 72′ Yoshiki Takahashi
Kazuki Nagasawa66′
84′ Tiago Alves Sales de Lima
Koya Yuruki66′  90′
46′ 67′ (k.) Daichi Hayashi
Leonardo Nascimento Lopes de Souza
74′ Takeshi Kanamori
Kenyu Sugimoto46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Sagan Tosu, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.