Liga japońska - 21. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Cerezo Osaka 1-0 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 10 października, zespół Nagoi Grampus zwyciężył z Cerezo_Osaka 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Paloma Mizuho Stadium.

21. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-10 07:00 | Stadion: Paloma Mizuho Stadium | Arbiter: Masaaki Iemoto Toma
Nagoya Grampus
Cerezo Osaka
1
0
Mateus 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka Nagoi Grampus wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz trzy remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie Yutaka Yoshida został zmieniony przez Shumpeiego Narusego.

W 58. minucie w zespole Nagoi Grampus doszło do zmiany. Gabriel Xavier wszedł za Yukiego Somę. W tej samej minucie Naoki Maeda został zmieniony przez Hiroyukiego Abe'a, co miało wzmocnić jedenastkę Nagoi Grampus. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoichira Kakitaniego na Hiroakiego Okuna w 67. minucie oraz Riku Matsudę na Yusuke'a Maruhashiego w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Hiroyukiemu Abe'owi z Nagoi Grampus. Była to 72. minuta meczu. Po chwili trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Toshiyuki Takagi, a murawę opuścił Tatsuhiro Sakamoto. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Koji Suzuki wszedł za Hiroshiego Kiyotake'a.

Zespołowi gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Mateus dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Gabriel Xavier.

Ayumu Seko
29′ Yutaka Yoshida
Eiichi Katayama
Sho Inagaki
Leandro Luis Desábato
 90′ Mateus dos Santos Castro
Tatsuhiro Sakamoto76′
58′ Yuki Soma
Naoyuki Fujita
Takuji Yonemoto
Hiroshi Kiyotake86′
58′ Naoki Maeda
Yasuki Kimoto
29′ Shumpei Naruse
Yusuke Maruhashi76′
58′ 72′ Hiroyuki Abe
Jun Nishikawa
Joao Felipe Schmidt Urbano
Hiroaki Okuno67′
58′ Gabriel Augusto Xavier
Koji Suzuki86′
Ryogo Yamasaki
Toshiyuki Takagi76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Nagoi Grampus pokazał jedną żółtą.

Zespół Nagoi Grampus wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.