Liga japońska - 21. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Vegalta Sendai 1-0 (1-0)

W spotkaniu 21. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 10 października, drużyna Kawasaki Frontale zwyciężyła z Vegaltą Sendai 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Kawasaki Todoroki Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

21. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-10 11:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Arbiter: Koichiro Fukushima
Kawasaki Frontale
Vegalta Sendai
1
0
Y. Kobayashi 41'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Kawasaki Frontale wygrała 11 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Yu Kobayashi dla drużyny Kawasaki Frontale. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kaoru Mitoma.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kawasaki Frontale.

W 59. minucie Hiroto Yamada zastąpił Takayoshiego Ishiharę. A trener Kawasaki Frontale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manabu Saito. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Reo Hatate.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Akihiro Ienaga wszedł za Kenga Nakamurę. Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Shun Nagasawa, a murawę opuścił Kunimitsu Sekiguchi. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kawasaki Frontale: Ryota Oshima, Kaoru Mitoma, Yu Kobayashi, na ich miejsce weszli: Hidemasa Morita, Hokuto Shimoda, Leandro Damião. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kei Shiihashi, Takahira Yanagiego, Shoga Nakahary zajęli: Wataru Tanaka, Ryutaro Iio, Takumi Sasaki.

Anderson Ferreira da Silva
68′ Reo Hatate
Shogo Nakahara84′
68′ Kengo Nakamura
Ryohei Michibuchi
81′ Kaoru Mitoma
Kunimitsu Sekiguchi71′
74′ Ryota Oshima
Keiya Shiihashi71′
Ao Tanaka
Hiroto Yamada59′
 41′ 81′ Yu Kobayashi
Alexandre Xavier Pereira Guedes
Kenta Tanno
Goro Kawanami
Kyohei Noborizato
Yasuhiro Hiraoka
68′ Akihiro Ienaga
Ryutaro Iio84′
74′ Hidemasa Morita
Takayoshi Ishihara59′
68′ Manabu Saito
Takumi Sasaki84′
81′ Hokuto Shimoda
Wataru Tanaka71′
81′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Shun Nagasawa71′

Zespół Kawasaki Frontale był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.