Liga japońska - 21. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Matsumoto Yamaga FC 0-0

W meczu 21. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 4 sierpnia, jedenastka Kawasaki Frontale zremisowała z Yamaga FC 0-0. Mecz na Kawasaki Todoroki Stadium obejrzało 22 807 widzów.

21. kolejka Japonia - J1 League
2019-08-04 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 22807 | Arbiter: K. Fukushima
Kawasaki Frontale
Matsumoto Yamaga FC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Kawasaki Frontale wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Drużyna Yamaga FC od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Takefumiemu Tomie z zespołu gości. Była to 24. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna Yamaga FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Takefumiego Tomę wszedł Nobuhisa Urata. W 63. minucie za Keiego Chinena wszedł Leandro Damião.

Niedługo później trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Tatsuya Hasegawa, a murawę opuścił Manabu Saito. W 77. minucie Hokuto Shimoda został zmieniony przez Yū Kobayashiego, co miało wzmocnić jedenastkę Kawasaki Frontale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serginha na Yamata Machidę. Kibice Yamaga FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hiroyukiego Takasakiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Toyofumi Sakano.

Taro Sugimoto
74′ Manabu Saito
Sergio Ricardo dos Santos Junior79′
77′ Hokuto Shimoda
Ibuki Fujita
Ao Tanaka
Paulo Roberto Gonzaga
63′ Kei Chinen
Toyofumi Sakano90′
Shota Arai
Tomohiko Murayama
Hiroyuki Abe
Toshiya Takagi
74′ Tatsuya Hasegawa
Nobuhisa Urata46′
Hidemasa Morita
Yamato Machida79′
Kazuya Yamamura
Masaki Miyasaka
63′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Ryo Nagai
77′ Yu Kobayashi
Hiroyuki Takasaki90′

Przewaga jedenastki Kawasaki Frontale w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Kawasaki Frontale żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.