Liga japońska - 21. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Yokohama FC 3-2 (0-2)

W meczu 21. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 10 października, drużyna Kashimy wygrała z Yokohama FC 3-2 (0-2). Starcie odbyło się na Kashima Soccer Stadium.

Y. Matsuo 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Kashimy wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Yokohama FC objął prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Yuji Senuma. W zdobyciu bramki pomógł Kohei Tezuka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohama FC w 13. minucie spotkania, gdy Yusuke Matsuo strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kei Koizumi z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Ryuji Izumi został zastąpiony przez Ryoheiego Shirasakiego. W tej samej minucie trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ryotaro Araki, a murawę opuścił Shoma Doi.

W 58. minucie w jedenastce Kashimy doszło do zmiany. Ayase Ueda wszedł za Léo Silvę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Everaldo. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Juan Alano.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Ryota Nagaki wszedł za Katsuyę Nagatę. W 69. minucie kartką został ukarany Kento Misao, piłkarz Kashimy. Kibice Yokohama FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tatsukiego Sekę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kohei Tezuka.

W 88. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Yokohama FC Masakazu Tashiro.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Kei Koizumi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy golu zanotował Ayase Ueda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Yuji Rokutan
 90′ 36′ Kei Koizumi
Magno José da Silva
Tomoya Inukai
Masahiko Inoha
Ikuma Sekigawa
Yuki Kobayashi
68′ Katsuya Nagato
Yutaro Hakamata
79′ Juan Matheus Alano Nascimento
Yusuke Matsuo  13′ 81′
69′ Kento Misao
Reo Yasunaga
57′ Ryuji Izumi
Takuya Matsuura70′
58′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Kohei Tezuka69′
57′ Shoma Doi
Yuji Senuma  2′ 87′
 58′ Everaldo Stum
Yusuke Minagawa70′
Sun-Tae Kwoun
Yuta Minami
Koki Machida
Masakazu Tashiro87′ 88′ (samob.)
57′ Ryotaro Araki
Leandro Domingues Barbosa
79′ Yuta Matsumura
Tatsuki Seko69′
68′ Ryota Nagaki
Kazunari Ichimi70′
57′ Ryohei Shirasaki
Koki Saito81′
58′ Ayase Ueda
Kosuke Saito70′

Drużyna Kashimy była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Yokohama FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.