Liga japońska - 21. kolejka J1 League: FC Tokio - Cerezo Osaka 3-0 (0-0)

W starciu 21. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół FC Tokio wygrał z Cerezo_Osaka 3-0 (0-0). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 28 721 widzów.

21. kolejka Japonia - J1 League
2019-08-03 12:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 28721 | Arbiter: J. Iida
Diego Oliveira 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Cerezo_Osaka wygrała aż 11 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko siedem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Tokio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Kensuke Nagai. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Keigo Higashi.

W 56. minucie Hiroaki Okuno został zastąpiony przez Yoichira Kakitaniego. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Masatowi Morishige'owi z FC Tokio. Była to 61. minuta meczu. Po chwili trener FC Tokio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Kotara Omoriego. Na boisko wszedł Hirotaka Mita, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Souza wszedł za Naoyukiego Fujitę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Masato Morishige wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Tokio, strzelając kolejnego gola w 68. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Hirotaka Mita.

W 76. minucie Yasuki Kimoto został zmieniony przez Leandra Desábata, co miało wzmocnić zespół Cerezo_Osaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kensuke Nagaiego na Jaela oraz Keiga Higashiego na Na Sangha.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Diego Oliveira. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jael.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jin-Hyeon Kim
 68′ 61′ Masato Morishige
Ayumu Seko
86′ Keigo Higashi
Hiroaki Okuno56′
66′ Kotaro Omori
Naoyuki Fujita66′
Yojiro Takahagi
Hiroshi Kiyotake
 90′ Diego Queiroz de Oliveira
Kota Mizunuma
 47′ 76′ Kensuke Nagai
Bruno Pereira Mendes
Tsuyoshi Kodama
Kentaro Kakoi
Makoto Okazaki
Eiichi Katayama
66′ Hirotaka Mita
Tatsuya Yamashita
86′ Sangho Na
Elierce Barboza De Souza66′
Arthur Silva Feitoza
Leandro Luis Desábato76′
Takuya Uchida
Atomu Tanaka
76′ Jael Ferreira Vieira
Yoichiro Kakitani56′

Przewaga jedenastki Cerezo_Osaka w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników Cerezo_Osaka żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył jedną żółtą.