Liga japońska - 20. kolejka J1 League: Yokohama FC - Kashiwa Reysol 0-3 (0-1)

3 października na Nippatsu Mitsuzawa Stadium odbył się mecz 20. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohama FC i Kashiwej Reysol. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kashiwej Reysol 3-0.

20. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-03 09:00 | Stadion: Nippatsu Mitsuzawa Stadium | Arbiter: Futoshi Nakamura
Yokohama FC
Kashiwa Reysol
0
3
M. Olunga 4',76'
H. Otani 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Michael Olunga. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Cristiano.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michael Olunga z Kashiwej Reysol. Była to 33. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kashiwej Reysol.

Kibice Kashiwej Reysol nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hayata Nakamę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Yuta Kamiya. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. W 55. minucie kartką został ukarany Maguinho, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener Yokohama FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Kazunari Ichimi, a murawę opuścił Yuji Senuma. W tej samej minucie za Takuyę Matsuurę wszedł Koki Saito. W 58. minucie w drużynie Kashiwej Reysol doszło do zmiany. Hiroto Goya wszedł za Cristiana.

W 62. minucie arbiter ukarał kartką Reo Yasunagę, piłkarza Yokohama FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kashiwej Reysol w 76. minucie spotkania, gdy Michael Olunga strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Naoki Kawaguchi.

Między 78. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Reo Yasunaga, Leandro Domingues, Kensuke Sato, na ich miejsce weszli: Tatsuki Seko, Kosuke Saito, Yusuke Minagawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kenga Kitazume'a, Masatoshiego Mihary zajęli: Tatsuya Yamashita, Hidekazu Otani.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-3 podwyższył Hidekazu Otani. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Naoki Kawaguchi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Seung-gyu Kim
55′ Magno José da Silva
Naoki Kawaguchi
62′ 78′ Reo Yasunaga
Masatoshi Mihara88′
57′ Takuya Matsuura
Yuta Kamiya51′
Yusuke Matsuo
Hiromu Mitsumaru
86′ Kensuke Sato
Richardson Fernandes dos Santos
78′ Leandro Domingues Barbosa
Cristiano da Silva58′
57′ Yuji Senuma
Michael Olunga Ogada  4′, 76′ 33′
Yuta Minami
Haruhiko Takimoto
Masakazu Tashiro
Shunki Takahashi
78′ Tatsuki Seko
Tatsuya Yamashita88′
57′ Kazunari Ichimi
Hayato Nakama51′
86′ Yusuke Minagawa
Hidekazu Otani88′  90′
57′ Koki Saito
Fumiya Unoki
78′ Kosuke Saito
Hiroto Goya58′

Przewaga jedenastki Yokohama FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Yokohama FC, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół Yokohama FC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.