Liga japońska - 20. kolejka J1 League: Urawa Red Diamonds - Nagoya Grampus 0-1 (0-0)

W starciu 20. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 4 października, drużyna Urawej Red Diamonds przegrała z Nagoyą Grampus 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie.

M. Kanazaki 54'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna Urawej Red Diamonds wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Urawej Red Diamonds próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie żółtą kartkę otrzymał Tomoya Ugajin z zespołu gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla Nagoi Grampus zdobył Mu Kanazaki w 54. minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Mateus.

W 59. minucie za Takahira Sekinego wszedł Yosuke Kashiwagi. Po chwili trener Nagoi Grampus postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Naokiego Maedę. Na boisko wszedł Gabriel Xavier, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Mateus, piłkarz gości.

Chwilę później trener Urawej Red Diamonds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Yuki Muto, a murawę opuścił Quentin Martinus. W tej samej minucie w drużynie Urawej Red Diamonds doszło do zmiany. Ryosuke Yamanaka wszedł za Tomoyę Ugajina. W 85. minucie żółtą kartkę dostał Leonardo, zawodnik Urawej Red Diamonds.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Thomas Deng osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W samej końcówce pojedynku w drużynie Nagoi Grampus doszło do zmiany. Ryogo Yamasaki wszedł za Mu Kanazakiego.

Jae-Suk Oh
85′ Thomas Deng
Shinnosuke Nakatani
Tomoaki Makino
Yuichi Maruyama
51′ 81′ Tomoya Ugajin
Yutaka Yoshida
81′ Quentin Geordie Felix Martinus
Sho Inagaki
64′ Kazuki Nagasawa
Mateus dos Santos Castro78′
Ewerton da Silva Pereira
Yuki Soma
59′ Takahiro Sekine
Takuji Yonemoto
59′ Kenyu Sugimoto
Haruya Fujii
81′ Ryosuke Yamanaka
Shumpei Naruse
64′ Ryotaro Ito
Hiroyuki Abe
59′ Yosuke Kashiwagi
Joao Felipe Schmidt Urbano
81′ Yuki Muto
Gabriel Augusto Xavier69′
59′ 85′ Leonardo Nascimento Lopes de Souza
Ryogo Yamasaki89′

Przewaga zespołu Urawej Red Diamonds w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Urawej Red Diamonds dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Urawej Red Diamonds w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.