Liga japońska - 20. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Sagan Tosu 3-0 (2-0)

3 października na EDION Stadium odbyło się starcie 20. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce' Hiroshima i Sagan Tosu. Mecz zakończył się zwycięstwem Sanfrecce' Hiroshima 3-0.

T. Aoyama 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Sanfrecce' Hiroshima wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut jedenastka Sanfrecce' Hiroshima zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sagan Tosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sanfrecce' Hiroshima w 21. minucie spotkania, gdy Yuya Asano strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Yukiego Nogamiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yukiemu Nogamiemu z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta pojedynku.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Sanfrecce' Hiroshima, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Shunki Higashi.

Na drugą połowę jedenastka Sagan Tosu wyszła w zmienionym składzie, za An Yong-Woo, Ryang Yong-Gi weszli Ryoya Morishita, Riki Harakawa. Trener Sagan Tosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fuchiego Hondę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Park Jeong-su.

Na drugą połowę zespół Sagan Tosu wyszedł w zmienionym składzie, za Yuza Kobayashiego wszedł Teruki Hara. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Fuchiemu Hondzie, zawodnikowi gości.

Niedługo później Toshihiro Aoyama wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sanfrecce' Hiroshima, strzelając kolejnego gola w 56. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Yusuke Chajima.

W 67. minucie Yuya Asano został zastąpiony przez Douglasa Vieirę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Tatsuya Morita
27′ Yuki Nogami
Yuta Higuchi
Sho Sasaki
Yuzo Kobayashi46′
Hayato Araki
Jeong-su Park46′
67′ Yusuke Chajima
Yuto Uchida
Hayao Kawabe
Yong-Woo An46′
 21′ 67′ Yuya Asano
Daiki Matsuoka
86′ Tsukasa Morishima
Tomoya Koyamatsu81′
 56′ 80′ Toshihiro Aoyama
Yong Gi Ryang46′
 45′ Shunki Higashi
Daichi Hayashi
80′ Ryo Nagai
Kaisei Ishii
Keisuke Osako
Yohei Takaoka
Akira Ibayashi
Ryoya Morishita46′
80′ Kodai Dohi
Teruki Hara46′
67′ Yoshifumi Kashiwa
Riki Harakawa46′
80′ Ezequiel Santos da Silva
Fuchi Honda46′ 51′
67′ Douglas da Silva Vieira
Takeshi Kanamori
86′ Marcos Leandro Pereira
Yohei Toyoda81′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.