Liga japońska - 20. kolejka J1 League: Cerezo Osaka - Kawasaki Frontale 1-3 (0-1)

W starciu 20. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 3 października, zespół Cerezo_Osaka przegrał z Kawasaki Frontale 1-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Yanmar Stadium Nagai w Osace.

K. Mitoma 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Cerezo_Osaka wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jesilowi z jedenastki gości. Była to 14. minuta spotkania.

W 37. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Cerezo_Osaka Ayumu Seko. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cerezo_Osaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie gola wyrównującego strzelił Hiroaki Okuno. Asystę zanotował Riku Matsuda.

W 63. minucie Yasuto Wakizaka został zastąpiony przez Ryotę Oshimę. Trener Kawasaki Frontale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaoru Mitomę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Manabu Saito. Posunięcie trenera było słuszne. Kaoru Mitomę strzelił kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Ryotę Oshimę, piłkarza Kawasaki Frontale.

W 83. minucie w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Yasuki Kimoto wszedł za Naoyukiego Fujitę. W tej samej minucie trener Cerezo_Osaka postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yoichiro Kakitani, a murawę opuścił Hiroshi Kiyotake. W tej samej minucie w zespole Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Toshiyuki Takagi wszedł za Hiroakiego Okuna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 83. minucie spotkania, gdy Leandro Damião zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka Cerezo_Osaka ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Kaoru Mitoma. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomógł Miki Yamane.

W 90. minucie w zespole Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Jun Nishikawa wszedł za Tatsuhira Sakamota. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Jesiel Cardoso Miranda14′
37′ (samob.) Ayumu Seko
Shogo Taniguchi
Eiichi Katayama
Kyohei Noborizato74′
Leandro Luis Desábato
Ao Tanaka74′
90′ Tatsuhiro Sakamoto
Yasuto Wakizaka63′
83′ Naoyuki Fujita
Hidemasa Morita
83′ Hiroshi Kiyotake
Akihiro Ienaga
 62′ 83′ Hiroaki Okuno
Yu Kobayashi82′
73′ Bruno Pereira Mendes
Manabu Saito63′
Takumi Nagaishi
Kenta Tanno
83′ Yasuki Kimoto
Shintaro Kurumaya74′
Yuta Koike
Kaoru Mitoma63′  84′
90′ Jun Nishikawa
Ryota Oshima63′ 71′
73′ Shota Fujio
Leandro Damião da Silva dos Santos82′  83′
83′ Yoichiro Kakitani
Reo Hatate74′
83′ Toshiyuki Takagi
Taisei Miyashiro

Jedenastka Kawasaki Frontale zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Kawasaki Frontale przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.