Liga japońska - 2. kolejka J1 League: Yokohama FC - Consadole Sapporo 1-2 (1-1)

4 lipca na Nippatsu Mitsuzawa Stadium odbyło się spotkanie 2. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohama FC i Consadole Sapporo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Consadole Sapporo 2-1.

M. Suzuki 3',53'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Yokohama FC wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Musashi Suzuki.

Drużyna Yokohama FC wyrównała wynik meczu. W 16. minucie gola wyrównującego strzelił Kazunari Ichimi. Asystę zanotował Kensuke Sato.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze Consadole Sapporo w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie Musashi Suzuki po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Chanathip Songkrasin.

W 58. minucie Kazuki Fukai został zmieniony przez Shuntę Tanakę. Między 65. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Yokohama FC: Takaaki Shichi, Maguinho, Kazunari Ichimi, Tatsuki Seko, Takuya Matsuura, na ich miejsce weszli: Eijiro Takeda, Katsuhiro Nakayama, Yusuke Minagawa, Daisuke MatsuiX, Shunsuke Nakamura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takumy Arana, Chanathip Songkrasina, Hirokiego Miyazawy, Kosuke Shiraiego zajęli: Tomoki Takamine, Takuro Kaneko, Yoshiaki Komai, Lucas Fernandes. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Eijirowi Takedzie z zespołu gospodarzy. Była to 78. minuta spotkania.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Takanori Sugeno
65′ Magno José da Silva
Akito Fukumori
Kyowaan Hoshi
Ryosuke Shindo
Yuki Kobayashi
Takuma Arano73′
65′ Takaaki Shichi
Kazuki Fukai58′
Masakazu Tashiro
Hiroki Miyazawa87′
90′ Takuya Matsuura
Kosuke Shirai87′
Kensuke Sato
Chanathip Songkrasin87′
74′ Tatsuki Seko
Jay Bothroyd
 16′ 65′ Kazunari Ichimi
Min-Tae Kim
74′ Daisuke MatsuiX
Shunta Tanaka58′
90′ Shunsuke Nakamura
Lucas Fernandes87′
65′ Katsuhiro Nakayama
Takuro Kaneko87′
65′ 78′ Eijiro Takeda
Yoshiaki Komai87′
65′ Yusuke Minagawa
Tomoki Takamine73′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Yokohama FC przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.