Liga japońska - 2. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Vegalta Sendai 0-1 (0-1)

4 lipca na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się mecz 2. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Vegalty Sendai. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vegalty Sendai 1-0.

R. Germain 3'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Vegalty Sendai wygrał aż 17 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Ryo Germain dla drużyny Vegalty Sendai. Bramka padła w tej samej minucie.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tarika Elyounoussiego z Shonanu Bellmare, a w 44. minucie Shuna Nagasawę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vegalty Sendai.

W 55. minucie Toichi Suzuki został zmieniony przez Kazunariego Ohna. Między 55. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Tarik Elyounoussi, Kazuki Oiwa, Naoki Ishihara, na ich miejsce weszli: Akimi Barada, Shota Kobayashi, Hiroshi Ibusuki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kunimitsu Sekiguchiego, Shuna Nagasawy, Rya Germaina zajęli: Alexandre Guedes, Shuhei Akasaki, Hiroto Yamada.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Kazunariemu Ohnowi z jedenastki gospodarzy. Była to 81. minuta pojedynku. Trener Shonanu Bellmare postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Temmę Matsudę i na pole gry wprowadził napastnika Yuta Iwasakiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Vegalty Sendai: Shogo Nakahara, Ryutaro Iio, a na ich miejsce weszli Yoshiki Matsushita, Takayoshi Ishihara.

Koji Hachisuka
73′ Kazuki Oiwa
Yoshiki Matsushita90′
90′ Temma Matsuda
Kunimitsu Sekiguchi58′
Mitsuki Saito
Keiya Shiihashi
55′ Toichi Suzuki
Ryo Germain  3′ 67′
73′ Naoki Ishihara
Shun Nagasawa44′ 59′
18′ 55′ Tarik Elyounoussi
Takuma Nishimura
Kosei Tani
Kentaro Seki
55′ 81′ Kazunari Ohno
Jung-Ya Kim
55′ Akimi Barada
Ryutaro Iio90′
Daiki Kaneko
Shogo Nakahara90′
73′ Shota Kobayashi
Shuhei Akasaki59′
73′ Hiroshi Ibusuki
Alexandre Xavier Pereira Guedes58′
90′ Yuto Iwasaki
Hiroto Yamada67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Shonanu Bellmare otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.