Liga japońska - 2. kolejka J1 League: Shimizu S-Pulse - Nagoya Grampus 1-2 (1-2)

4 lipca na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbył się pojedynek 2. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Nagoi Grampus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nagoi Grampus 2-1.

Valdo 40' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów zespół Shimizu S-Pulse wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Shimizu S-Pulse: Takashiemu Kanaiemu w 6. i Ryowi Okuiemu w 17. minucie.

W tym czasie zawodnicy Shimizu S-Pulse nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Shota Kaneko. Asystę zanotował Yusuke Goto.

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie gola wyrównującego strzelił Yuki Soma.

W 40. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Shimizu S-Pulse Valdo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

W 60. minucie Carlinhos zastąpił Kentę Nishizawę. W tej samej minucie Shota Kaneko został zmieniony przez Júniora Dutrę, co miało wzmocnić zespół Shimizu S-Pulse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusa na Mu Kanazakiego.

Trener Shimizu S-Pulse postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Yuita Suzukiego i na pole gry wprowadził napastnika Teerasil Dangdę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yukiego Somę z Nagoi Grampus, a w piątej minucie doliczonego czasu meczu Valda z drużyny przeciwnej. Minutę później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Yuki Soma, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 65. minucie.

Mitchell Langerak
40′ (samob.) 90′ Andrevaldo de Jesus Santos
Yuichi Maruyama
6′ Takashi Kanai
Shinnosuke Nakatani
Makoto Okazaki
Shumpei Naruse74′
17′ Ryo Okui
Yutaka Yoshida
Yugo Tatsuta
Hiroyuki Abe
61′ Yuito Suzuki
Sho Inagaki
73′ Ryo Takeuchi
Joao Felipe Schmidt Urbano61′
Yusuke Goto
Naoki Maeda90′
60′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Mateus dos Santos Castro61′
 18′ 60′ Shota Kaneko
Yosuke Akiyama74′
73′ Keita Nakamura
Takuji Yonemoto61′
60′ Kenta Nishizawa
Gabriel Augusto Xavier
61′ Teerasil Dangda
Mu Kanazaki61′
60′ Sérgio Dutra Júnior
Ryogo Yamasaki90′

Zespół Shimizu S-Pulse zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.