Liga japońska - 2. kolejka J1 League: Oita Trinita - Sagan Tosu 2-0 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 4 lipca, drużyna Oity Trinita wygrała z Sagan Tosu 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Ōita Bank Dome w Ōicie.

T. Tanaka 66',89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Sagan Tosu wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Sagan Tosu wyszedł w zmienionym składzie, za Renza Lópeza wszedł Daichi Hayashi. W 56. minucie Kenta Inoue zastąpił Tatsuyę Tanakę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oity Trinita w 66. minucie spotkania, gdy Tatsuya Tanaka strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Yuki Kagawa.

Niedługo później trener Oity Trinita postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Daikiego Watariego. Na boisko wszedł Kazushi Mitsuhira, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w zespole Sagan Tosu doszło do zmiany. Teruki Hara wszedł za Tomoyę Koyamatsu. Trener Sagan Tosu postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Yuta Uchidę i na pole gry wprowadził napastnika Yoheiego Toyodę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Toshio Shimakawa, Kohei Isa, a na ich miejsce weszli Yuki Kobayashi, Kei Chinen.

W 89. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tatsuya Tanaka z Oity Trinita. Asystę przy golu zaliczył Kazushi Mitsuhira.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Yuto Uchida77′
56′ Kenta Inoue
Riki Harakawa
Yushi Hasegawa
Tomoya Koyamatsu77′
82′ Yuki Kobayashi
Fuchi Honda66′
Rei Matsumoto
Daiki Matsuoka
71′ Daiki Watari
Tiago Alves Sales de Lima59′
82′ Kei Chinen
Renzo López Patrón46′
Kyung Gun Mun
Yohei Takaoka
Kento Haneda
Yong-Woo An
82′ Toshio Shimakawa
Teruki Hara77′
56′  66′, 89′ Tatsuya Tanaka
Yong Gi Ryang66′
Kazuki Fujimoto
Daichi Hayashi46′
82′ Kohei Isa
Takeshi Kanamori59′
71′ Kazushi Mitsuhira
Yohei Toyoda77′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Sagan Tosu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.