Liga japońska - 2. kolejka J1 League: Kashiwa Reysol - FC Tokio 0-1 (0-0)

4 lipca na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium odbył się mecz 2. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol i FC Tokio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Tokio 1-0.

T. Watanabe 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Kashiwy Reysol wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Richardsona z Kashiwy Reysol, a w 18. minucie Masata Morishige'a z drużyny przeciwnej.

W 28. minucie Diego Oliveira został zmieniony przez Kyosuke Tagawę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Richardson z Kashiwy Reysol w 60. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w siódmej minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Tokio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Tsuyoshi Watanabe. Przy strzeleniu gola pomógł Masato Morishige.

W 63. minucie w zespole Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Sachiro Toshima wszedł za Matheusa Savia. W następstwie utraty gola trener Kashiwy Reysol postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Hidekazu Otaniego i na pole gry wprowadził napastnika Yutę Kamiyę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 78. minucie Adailton został zmieniony przez Kazuyę Konna, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania za Kyosuke Tagawę wszedł na boisko Arthur, co miało wzmocnić drużynę FC Tokio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yusuke'a Segawę na Hayata Nakamę.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Yucie Somei z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

Sei Muroya
90′ Yuta Someya
Ryoya Ogawa
Shunki Takahashi
Tsuyoshi Watanabe  62′
Ataru Esaka
Weverson Leandro Oliveira Moura
63′ Matheus Goncalve Sávio
Adailton dos Santos da Silva78′
7′ 60′ Richardson Fernandes dos Santos
Shuto Abe
69′ Hidekazu Otani
Keigo Higashi
Michael Olunga Ogada
Yojiro Takahagi
78′ Yusuke Segawa
Joan Oumari
78′ Hayato Nakama
Kazuya Konno78′
63′ Sachiro Toshima
Arthur Silva Feitoza90′
Jose Antonio dos Santos Junior
Kyosuke Tagawa28′ 90′
69′ Yuta Kamiya
Kiichi Yajima

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.