Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Cerezo Osaka 2-3 (0-1)

27 września na Yurtec Stadium Sendai odbyło się starcie 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Cerezo_Osaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cerezo_Osaka 3-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

H. Kiyotake 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Vegalty Sendai wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Cerezo_Osaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Mendes. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerezo_Osaka.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Takuma Nishimura. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Pará.

W 67. minucie Yoichiro Kakitani zastąpił Hiroshiego Kiyotake'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vegalty Sendai w 67. minucie spotkania, gdy Takuma Nishimura zdobył z karnego drugą bramkę. Trener Cerezo_Osaka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yutę Toyokawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Hiroaki Okuno. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Po chwili trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Shun Nagasawa, a murawę opuścił Alexandre Guedes.

Niedługo później Matej Jonjić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerezo_Osaka, strzelając kolejnego gola w 81. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Hiroshi Kiyotake.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Vegalty Sendai: Takumi Mase, Shingo Hyodo, Takayoshi Ishihara, a na ich miejsce weszli Kunimitsu Sekiguchi, Keiya Shiihashi, Pará.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Hiroshi Kiyotake. Asystę przy bramce zaliczył Yuta Koike.

Dwie minuty później w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Shota Fujio wszedł za Brunona Mendesa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Ayumu Seko
86′ Anderson Ferreira da Silva
Eiichi Katayama
Takuma Hamasaki
Leandro Luis Desábato
Ryohei Michibuchi
Tatsuhiro Sakamoto
 57′, 67′ (k.) Takuma Nishimura
Yoichiro Kakitani67′
86′ Keiya Shiihashi
Yasuki Kimoto78′
86′ Kunimitsu Sekiguchi
Hiroaki Okuno68′
74′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Bruno Pereira Mendes  44′ 90′
Goro Kawanami
Takumi Nagaishi
Jung-Ya Kim
Yuta Koike79′
86′ Takumi Mase
Naoyuki Fujita78′
86′ Shingo Hyodo
Hiroshi Kiyotake67′  90′
86′ Takayoshi Ishihara
Shota Fujio90′
Takumi Sasaki
Toshiyuki Takagi
74′ Shun Nagasawa
Yuta Toyokawa68′

Zespół Vegalty Sendai zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Cerezo_Osaka w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.