Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Urawa Red Diamonds Saitama - Yokohama FC 0-2 (0-2)

26 września na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbyło się spotkanie 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawej Red Diamonds i Yokohama FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Yokohama FC 2-0.

Y. Matsuo 16',35'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Urawej Red Diamonds wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohama FC w 16. minucie spotkania, gdy Yusuke Matsuo strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Kohei Tezuka.

W 28. minucie arbiter ukarał kartką Maguinha, piłkarza gości.

W 35. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yusuke Matsuo z Yokohama FC. Asystę przy golu zanotował Leandro Domingues.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Denga z Urawej Red Diamonds, a w 41. minucie Koheiego Tezukę z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Urawej Red Diamonds wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Koyę Yurukiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ewerton. Na drugą połowę drużyna Urawej Red Diamonds wyszła w zmienionym składzie, za Takuyę Iwanami wszedł Tomoya Ugajin.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Takahiro Sekine z jedenastki gospodarzy. Była to 53. minuta meczu. W 59. minucie Kenyu Sugimoto został zastąpiony przez Shinza Korokiego. Chwilę później trener Yokohama FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Koki Saito, a murawę opuścił Leandro Domingues.

Między 60. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Yokohama FC: Yusuke Minagawa, Maguinho, Reo Yasunaga, Yusuke Matsuo, na ich miejsce weszli: Kazunari Ichimi, Tatsuki Seko, Kensuke Sato, Kosuke Saito. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryosuke'a Yamanaki, Takahira Sekinego zajęli: Quentin Martinus, Kazuki Nagasawa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Yuji Rokutan
39′ Thomas Deng
Magno José da Silva28′ 73′
46′ Takuya Iwanami
Masahiko Inoha
Tomoaki Makino
Yuki Kobayashi
84′ Ryosuke Yamanaka
Yutaro Hakamata
Yosuke Kashiwagi
Takuya Matsuura
Kai Shibato
Reo Yasunaga89′
46′ Ewerton da Silva Pereira
Yusuke Matsuo  16′, 35′ 89′
53′ 84′ Takahiro Sekine
Kohei Tezuka41′
59′ Kenyu Sugimoto
Yusuke Minagawa60′
Leonardo Nascimento Lopes de Souza
Leandro Domingues Barbosa60′
Zion Suzuki
Yuta Minami
84′ Quentin Geordie Felix Martinus
Masakazu Tashiro
84′ Kazuki Nagasawa
Kensuke Sato89′
46′ Tomoya Ugajin
Tatsuki Seko73′
46′ Koya Yuruki
Kazunari Ichimi60′
59′ Shinzo Koroki
Koki Saito60′
Yuki Muto
Kosuke Saito89′

Drużyna Urawej Red Diamonds zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.