Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Urawa Red Diamonds Saitama - Yokohama FC 0-2 (0-2)

26 września na Saitama Stadium 2002 w Saitamie odbył się mecz 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Urawy Red Diamonds i Yokohama FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Yokohama FC 2-0. Na stadionie stawiło się 6 401 widzów.

19. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-26 11:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Widzów: 6401 | Arbiter: H. Takayama
Urawa Red Diamonds Saitama
Yokohama FC
0
2
DO PRZERWY  0-2
Y. Matsuo 16',35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Urawy Red Diamonds wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yusuke Matsuo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohama FC , zdobywając bramkę w 16. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Kohei Tezuka.

W 28. minucie arbiter ukarał kartką Maguinha, zawodnika Yokohama FC.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Yokohama FC, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie Yusuke Matsuo ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leandro Domingues.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Denga z Urawy Red Diamonds, a w 41. minucie Koheiego Tezukę z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Urawy Red Diamonds wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Koyę Yurukiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ewerton. Na drugą połowę jedenastka Urawy Red Diamonds wyszła w zmienionym składzie, za Takuyę Iwanami wszedł Tomoya Ugajin.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Takahiro Sekine z zespołu gospodarzy. Była to 53. minuta pojedynku. W 59. minucie Kenyu Sugimoto został zmieniony przez Shinza Korokiego. Chwilę później trener Yokohama FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Koki Saito, a murawę opuścił Leandro Domingues.

Między 60. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Yusuke Minagawa, Maguinho, Reo Yasunaga, Yusuke Matsuo, na ich miejsce weszli: Kazunari Ichimi, Tatsuki Seko, Kensuke Sato, Kosuke Saito. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryosuke'a Yamanaki, Takahira Sekinego zajęli: Quentin Martinus, Kazuki Nagasawa. W drugiej połowie nie padły gole.

Yuji Rokutan
39′ Thomas Deng
Magno José da Silva28′ 73′
46′ Takuya Iwanami
Yutaro Hakamata
Tomoaki Makino
Masahiko Inoha
84′ Ryosuke Yamanaka
Yuki Kobayashi
46′ Ewerton da Silva Pereira
Leandro Domingues Barbosa60′
Yosuke Kashiwagi
Yusuke Matsuo  16′, 35′ 89′
53′ 84′ Takahiro Sekine
Takuya Matsuura
Kai Shibato
Kohei Tezuka41′
59′ Kenyu Sugimoto
Reo Yasunaga89′
Leonardo Nascimento Lopes de Souza
Yusuke Minagawa60′
Zion Suzuki
Yuta Minami
84′ Quentin Geordie Felix Martinus
Masakazu Tashiro
84′ Kazuki Nagasawa
Kensuke Sato89′
46′ Tomoya Ugajin
Tatsuki Seko73′
46′ Koya Yuruki
Kazunari Ichimi60′
59′ Shinzo Koroki
Koki Saito60′
Yuki Muto
Kosuke Saito89′

Drużyna Urawy Red Diamonds zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.