Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Kawasaki Frontale 0-1 (0-1)

27 września na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbył się pojedynek 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Kawasaki Frontale. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 1-0. Na stadionie stawiło się 4 189 widzów.

19. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-27 12:00 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Widzów: 4189 | Arbiter: T. Maasaki
Shonan Bellmare
Kawasaki Frontale
0
1
Y. Kobayashi 18'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Kawasaki Frontale wygrała 15 razy i zanotowała trzy porażki oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu dostał Shintaro Kurumaya z Kawasaki Frontale. Była to 16. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu zdobył Yu Kobayashi dla drużyny Kawasaki Frontale. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Akihiro Ienaga.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kawasaki Frontale.

Drugą połowę jedenastka Shonanu Bellmare rozpoczęła w zmienionym składzie, za Shotę Kobayashiego wszedł Toichi Suzuki. Także zespół Kawasaki Frontale rozpoczął w zmienionym składzie, za Shintara Kurumayę wszedł Kyohei Noborizato. W 62. minucie Yasuto Wakizaka zastąpił Kaoru Mitomę.

Niedługo później trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Taisei Miyashiro, a murawę opuścił Yu Kobayashi. W tej samej minucie w zespole Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Tarik Elyounoussi wszedł za Mitsukiego Saita. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Manabu Saito, Leandro Damião, a na ich miejsce weszli Reo Hatate, Akihiro Ienaga.

A kibice Shonanu Bellmare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sosuke Shibatę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Akimi Barada. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Hiroto Nakagawa wszedł za Satoshiego Tanakę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Miki Yamane
83′ Akimi Barada
Akihiro Ienaga82′
Daiki Kaneko
Hidemasa Morita
46′ Shota Kobayashi
Ao Tanaka
75′ Mitsuki Saito
Yasuto Wakizaka62′
87′ Satoshi Tanaka
Kyohei Noborizato46′
87′ Hiroto Nakagawa
Kaoru Mitoma62′
83′ Sosuke Shibata
Manabu Saito82′
46′ Toichi Suzuki
Hokuto Shimoda
75′ Tarik Elyounoussi
Leandro Damião da Silva dos Santos82′
Hiroshi Ibusuki
Taisei Miyashiro75′

Zespół Kawasaki Frontale był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Shonanu Bellmare żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Shonanu Bellmare w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.