Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Shimizu S-Pulse 3-1 (2-0)

26 września na Toyota Stadium w Toyocie odbyło się starcie 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Nagoi Grampus i Shimizu S-Pulse. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 3-1.

Carlinhos 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Hiroyuki Abe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nagoi Grampus , strzelając gola w drugiej minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Mateus.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w 25. minucie spotkania, gdy Naoki Maeda zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryogo Yamasaki.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Shimizu S-Pulse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Júniora Dutrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Teerasil Dangda. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszą bramkę. W 60. minucie za Elsinha wszedł Yuito Suzuki.

W 61. minucie w drużynie Nagoi Grampus doszło do zmiany. Mu Kanazaki wszedł za Ryoga Yamasakiego. W tej samej minucie trener Nagoi Grampus postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Yuki Soma, a murawę opuścił Naoki Maeda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nagoi Grampus w 74. minucie spotkania, gdy Yuichi Maruyama strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Mateus.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Renatowi z zespołu gości. Była to 77. minuta meczu.

Bramkarz Nagoi Grampus wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Carlinhos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Kenty Nishizawy.

W 89. minucie w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. João Schmidt wszedł za Mateusa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Yugo Tatsuta
 74′ Yuichi Maruyama
Mitsunari Musaka
79′ Yutaka Yoshida
Elson Ferreira de Souza60′
Sho Inagaki
Yusuke Goto
 25′ 61′ Naoki Maeda
Keita Nakamura79′
89′ Mateus dos Santos Castro
Kenta Nishizawa
Takuji Yonemoto
Yosuke Kawai
 2′ 79′ Hiroyuki Abe
Carlos Antônio de Souza Júnior  88′
61′ Ryogo Yamasaki
Teerasil Dangda59′
Yohei Takeda
Yohei Nishibe
Haruya Fujii
Ryo Okui
79′ Kosuke Ota
Shota Kaneko
89′ Joao Felipe Schmidt Urbano
Hikaru Naruoka79′
79′ Gabriel Augusto Xavier
Yasufumi Nishimura
61′ Mu Kanazaki
Yuito Suzuki60′
61′ Yuki Soma
Sérgio Dutra Júnior59′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Shimizu S-Pulse pokazał jedną żółtą.

Zespół Nagoi Grampus w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.