Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - Shimizu S-Pulse 3-1 (2-0)

W spotkaniu 19. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Nagoi Grampus zwyciężyła z Shimizu S-Pulse 3-1 (2-0). Mecz na Toyota Stadium w Toyocie obejrzało 11 002 widzów.

Carlinhos 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć zespół Shimizu S-Pulse wygrał 16 razy i zanotował 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Nagoi Grampus nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Hiroyuki Abe. Asystę zaliczył Mateus.

Jedenastka Shimizu S-Pulse ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Naoki Maeda. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Ryogo Yamasaki.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Teerasil Dangda został zastąpiony przez Júniora Dutrę. Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Yuito Suzuki, a murawę opuścił Elsinho.

W 61. minucie w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. Mu Kanazaki wszedł za Ryoga Yamasakiego. Trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yukiego Somę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Naoki Maeda. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

Dopiero w drugiej połowie Yuichi Maruyama wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nagoi Grampus, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Ponownie sytuację bramkową stworzył Mateus.

Jedyną kartkę w meczu dostał Renato z zespołu gości. Była to 77. minuta starcia.

Drużyna gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 88. minucie bramkę pocieszenia zdobył Carlinhos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Kenta Nishizawa.

W samej końcówce pojedynku w jedenastce Nagoi Grampus doszło do zmiany. Joao Schmidt wszedł za Mateusa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Takuo Okubo
 74′ Yuichi Maruyama
Elson Ferreira de Souza60′
Shinnosuke Nakatani
Yugo Tatsuta
Shumpei Naruse
Yosuke Kawai
79′ Yutaka Yoshida
Mitsunari Musaka
 2′ 79′ Hiroyuki Abe
Keita Nakamura79′
Sho Inagaki
Kenta Nishizawa
Takuji Yonemoto
Renato Augusto Santos Junior77′
61′ Ryogo Yamasaki
Carlos Antônio de Souza Júnior  88′
89′ Mateus dos Santos Castro
Teerasil Dangda59′
 25′ 61′ Naoki Maeda
Yusuke Goto
Yohei Takeda
Yohei Nishibe
Haruya Fujii
Ryo Okui
79′ Kosuke Ota
Shota Kaneko
89′ Joao Felipe Schmidt Urbano
Hikaru Naruoka79′
79′ Gabriel Augusto Xavier
Yasufumi Nishimura
61′ Mu Kanazaki
Yuito Suzuki60′
61′ Yuki Soma
Sérgio Dutra Júnior59′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Nagoi Grampus żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna Nagoi Grampus w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.