Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Kashiwa Reysol - Yokohama F. Marinos 1-3 (1-0)

27 września na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium odbyło się starcie 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol i Yokohamy F. Marinos. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 3-1. Na stadionie stawiło się 2 715 widzów.

19. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-27 12:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 2715 | Arbiter: M. Ueda
D. Maeda 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Kashiwy Reysol wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Thiago Martins z drużyny gości. Była to 20. minuta pojedynku.

W 36. minucie za Sachira Toshimę wszedł Hiromu Mitsumaru.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michael Olunga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashiwy Reysol, strzelając gola w 40. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Hiromu Mitsumaru.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kashiwy Reysol.

Kibice Yokohamy F. Marinos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Takahira Ohgiharę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ken Matsubara. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 46. minucie Ado Onaiwu został zmieniony przez Teruhita Nakagawę, a za Marcosa Juniora wszedł na boisko Daizen Maeda, co miało wzmocnić drużynę Yokohamy F. Marinos. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kenga Kitazume'a na Shunkiego Takahashiego w 76. minucie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Masatoshiemu Miharze, zawodnikowi Kashiwy Reysol.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Erik. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Teruhito Nakagawa.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Richardson wszedł za Masatoshiego Miharę.

W 82. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kashiwy Reysol Takuma Ominami.

Zespół Kashiwy Reysol ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Daizen Maeda. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Ponownie asystę zaliczył Teruhito Nakagawa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Yuji Kajikawa
76′ Kengo Kitazume
Theerathon Bunmathan
Taiyo Koga
Makito Ito
82′ (samob.) Takuma Ominami
Ryuta Koike
Tatsuya Yamashita
Thiago Martins Bueno20′
Ataru Esaka
Ken Matsubara46′
67′ 80′ Masatoshi Mihara
Takuya Kida
Hayato Nakama
Kota Watanabe84′
Hidekazu Otani
Ado Onaiwu46′
36′ Sachiro Toshima
Marcos Junio Lima dos Santos64′
 40′ Michael Olunga Ogada
Erik Nasciment de Lima  77′ 90′
Haruhiko Takimoto
Hirotsugu Nakabayashi
Jiro Kamata
Takuya Wada84′
36′ Hiromu Mitsumaru
Kota Mizunuma
76′ Shunki Takahashi
Takahiro Ohgihara46′
80′ Richardson Fernandes dos Santos
Daizen Maeda64′  90′
Hiroto Goya
Teruhito Nakagawa46′
Mao Hosoya
Edigar Junio Teixeira Lima90′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Kashiwy Reysol wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.