Liga japońska - 19. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Oita Trinita 0-2 (0-0)

27 września na Kashima Soccer Stadium odbył się pojedynek 19. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Oity Trinita. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oity Trinita 2-0. Mecz obejrzało 6 982 widzów.

19. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-27 10:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 6982 | Arbiter: Y. Araki
Kashima Antlers
Oita Trinita
0
2
K. Kozuka 57'
Y. Takazawa 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna Kashimy wygrała 15 razy i zanotowała cztery porażki oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut drużyna Kashimy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Oity Trinita była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Toshio Shimakawa z Oity Trinita. Była to 45. minuta spotkania.

Drugą połowę zespół Kashimy rozpoczął w zmienionym składzie, za Shintara Naga wszedł Ryotaro Araki. Trener Kashimy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ayase Uedę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Everaldo.

Trener Oity Trinita postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Yuya Takazawa, a murawę opuścił Daiki Watari. Yuya Takazawa spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Wysiłki podejmowane przez zespół Oity Trinita w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Kazuki Kozuka.

W 62. minucie kartkę dostał Juan Alano z drużyny gospodarzy. W 63. minucie Kazuki Kozuka został zastąpiony przez Naokiego Nomurę. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mun Kyung Guna z Oity Trinita, a w 76. minucie Ikumę Sekigawę z drużyny przeciwnej.

Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashimy: Shuto Yamamoto, Ryuji Izumi, Ikuma Sekigawa, na ich miejsce weszli: Yasushi Endo, Yuta Matsumura, Itsuki Someno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuty Koide, Yushiego Hasegawy zajęli: Ryosuke Tone, Kento Haneda.

Jedenastka Kashimy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Yuya Takazawa. Asystę przy bramce zanotował Naoki Nomura.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Oity Trinita doszło do zmiany. Yamato Machida wszedł za Tatsuyę Tanakę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Tomoki Iwata
76′ 78′ Ikuma Sekigawa
Yuta Koide71′
67′ Shuto Yamamoto
Yuto Misao
78′ Ryuji Izumi
Yoshinori Suzuki
46′ Shintaro Nago
Yushi Hasegawa71′
62′ Juan Matheus Alano Nascimento
Kazuki Kozuka  57′ 63′
Kento Misao
Toshio Shimakawa45′
Ryota Nagaki
Tatsuya Tanaka90′
46′ Everaldo Stum
Daiki Watari46′
Sun-Tae Kwoun
Shun Takagi
46′ Ryotaro Araki
Kento Haneda71′
67′ Yasushi Endo
Ryosuke Tone71′
Kei Koizumi
Yamato Machida90′
78′ Yuta Matsumura
Naoki Nomura63′
78′ Itsuki Someno
Keita Takahata
46′ Ayase Ueda
Yuya Takazawa46′  80′

Zespół Kashimy zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.