Liga japońska - 18. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - Oita Trinita 1-0 (0-0)

6 lipca na Nippatsu Mitsuzawa Stadium odbyło się spotkanie 18. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i Oity Trinita. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 1-0. Na stadionie stawiło się 11 186 widzów.

18. kolejka Japonia - J1 League
2019-07-06 12:00 | Stadion: Nippatsu Mitsuzawa Stadium | Widzów: 11186 | Arbiter: T. Maasaki
Yokohama F. Marinos
Oita Trinita
1
0
Edigar Junio 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Yokohamy F. Marinos wygrała 12 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Yokohamy F. Marinos zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Oity Trinita była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kazukiemu Kozuce z drużyny gości. Była to 40. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie arbiter wręczył kartkę Takui Kidzie z Yokohamy F. Marinos. W tej samej minucie trener Oity Trinita postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Reiego Matsumota wszedł Yuji Hoshi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Oity Trinita nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W 62. minucie Marcos Junior został zmieniony przez Kojego Miyoshiego. W 70. minucie w zespole Oity Trinita doszło do zmiany. Yushi Hasegawa wszedł za Thitiphan Puangjana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 74. minucie spotkania, gdy Edigar Junio zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 79. minucie Ryosuke Maeda został zmieniony przez Kokiego Kotegawę, co miało wzmocnić jedenastkę Oity Trinita. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edigara Junia na Yukiego Otsu. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Yuta Misao, zawodnika Oity Trinita.

Thitiphan Puangjan70′
56′ Takuya Kida
Toshio Shimakawa
 74′ 86′ Edigar Junio Teixeira Lima
Kaoru Takayama
62′ Marcos Junio Lima dos Santos
Honoya Shoji
62′ Koji Miyoshi
Ryosuke Tone
Kota Yamada
Yushi Hasegawa70′
Tadanari Lee
Koki Kotegawa79′
86′ Yuki Otsu
Yusuke Goto

Zespół Yokohamy F. Marinos był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Oity Trinita pokazał dwie.

Drużyna Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.