Liga japońska - 18. kolejka J1 League: Shimizu S-Pulse - Vissel Kobe 2-1 (1-1)

6 lipca na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się starcie 18. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Visselu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shimizu S-Pulse 2-1. Na stadionie zasiadło 15 420 widzów.

18. kolejka Japonia - J1 League
2019-07-06 11:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 15420 | Arbiter: M. Tojo
D. Villa 29'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Shimizu S-Pulse wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shimizu S-Pulse w 25. minucie spotkania, gdy Koya Kitagawa zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Douglas.

Zawodnicy Visselu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie bramkę wyrównującą zdobył David Villa. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Kyogo Furuhashi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kyogowi Furuhashiemu z jedenastki gości. Była to 45. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Danklera z Visselu, a w 67. minucie Seok-ho Hwanga z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Douglas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Hiroshi Futami.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Yoheiemu Nishibe'owi z Shimizu S-Pulse. W 77. minucie Koya Kitagawa został zastąpiony przez Mitsunariego Musakę. W następstwie utraty gola trener Visselu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Yutę Goke'a i na pole gry wprowadził napastnika Keijira Ogawę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 81. minucie Kyogo Furuhashi został zmieniony przez Junyę Tanakę, co miało wzmocnić jedenastkę Visselu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yosuke'a Kawaiego na Shotę Kanekę oraz Elsinha na Yuga Tatsutę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Vissel Kobe
71′ Yohei Nishibe
Seung-gyu Kim
90′ Elson Ferreira de Souza
Dankler Luis de Jesus Pedreira62′
Hiroshi Futami
Ryo Hatsuse
67′ Seok-ho Hwang
Daiki Miya
Ko Matsubara
Daigo Nishi
83′ Yosuke Kawai
David Villa  29′
 68′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Wellington Luis de Sousa
 25′ 77′ Koya Kitagawa
Kyogo Furuhashi45′ 81′
Toru Takagiwa
Daiya Maekawa
Takahiro Iida
So Fujitani
90′ Yugo Tatsuta
Leo Osaki
83′ Shota Kaneko
Hirotaka Mita
77′ Mitsunari Musaka
Takuya Yasui
Keita Nakamura
Keijiro Ogawa77′
Yuta Taki
Junya Tanaka81′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Visselu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.