Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Shimizu S-Pulse 0-3 (0-0)

19 września na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbyło się spotkanie 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Shimizu S-Pulse. Starcie zakończyło się zwycięstwem Shimizu S-Pulse 3-0. Na stadionie stawiło się 4 170 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-19 11:30 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Widzów: 4170 | Arbiter: K. Fukushima
K. Nishizawa 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Shonanu Bellmare wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez przez pierwszą połowę. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 54. minucie spotkania, gdy Carlinhos zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Yusuke Goto.

W 60. minucie Shota Kobayashi został zmieniony przez Kazuakiego Mawatariego. A kibice Shimizu S-Pulse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuita Suzukiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Yusuke Goto. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Po chwili trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Hiroshi Ibusuki, a murawę opuścił Temma Matsuda.

Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shimizu S-Pulse: Shota Kaneko, Keita Nakamura, Carlinhos, na ich miejsce weszli: Elsinho, Yosuke Kawai, Teerasil Dangda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Akimi Barady, Kazuakiego Mawatariego zajęli: Hidetoshi Miyuki, Sosuke Shibata.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 0-2 podwyższył Júnior Dutra.

Niedługo później Kenta Nishizawa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Keita Nakamura70′
66′ Temma Matsuda
Kenta Nishizawa  90′
66′ Akimi Barada
Renato Augusto Santos Junior
Daiki Kaneko
Ryo Takeuchi
60′ Shota Kobayashi
Yohei Nishibe
60′ 84′ Kazuaki Mawatari
Elson Ferreira de Souza69′
Koki Tachi
Ryo Okui
66′ Hidetoshi Miyuki
Yosuke Kawai70′
84′ Sosuke Shibata
Hikaru Naruoka
66′ Hiroshi Ibusuki
Yuito Suzuki62′
Yuto Iwasaki
Teerasil Dangda78′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.