Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Cerezo Osaka 0-2 (0-0)

30 czerwca na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce odbyło się spotkanie 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shonanu Bellmare i Cerezo_Osaka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cerezo_Osaka 2-0. Na stadionie zasiadło 12 821 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-30 12:00 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Widzów: 12821 | Arbiter: K. Fukushima
Shonan Bellmare
Cerezo Osaka
0
2
H. Okuno 51'
H. Kiyotake 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Shonanu Bellmare wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Shonanu Bellmare rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ryoga Yamasakiego wszedł Ryunosuke Noda.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cerezo_Osaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę zdobył Hiroaki Okuno.

W 69. minucie Toichi Suzuki został zmieniony przez Shotę Kobayashiego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Toshiyuki Takagi wszedł za Hiroakiego Okuna. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Yasukiemu Kimocie z drużyny gości. Była to 73. minuta spotkania.

Trener Shonanu Bellmare postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Tsukasę Umesakiego i na pole gry wprowadził napastnika Hiroshiego Ibusukiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Shonanu Bellmare ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Hiroshi Kiyotake. Asystę zaliczył Naoyuki Fujita.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Ayumu Seko
69′ Toichi Suzuki
Kota Mizunuma
Kosuke Taketomi
Hiroaki Okuno  51′ 71′
74′ Tsukasa Umesaki
Hiroshi Kiyotake  83′ 83′
Miki Yamane
Naoyuki Fujita
46′ Ryogo Yamasaki
Leandro Luis Desábato
69′ Shota Kobayashi
Atomu Tanaka83′
74′ Hiroshi Ibusuki
Toshiyuki Takagi71′
46′ Ryunosuke Noda
Hiroto Yamada

Arbiter nie ukarał piłkarzy Shonanu Bellmare żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.