Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Yokohama F. Marinos 1-3 (1-3)

19 września na Ekimae Real Estate Stadium odbył się pojedynek 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sagan Tosu i Yokohamy F. Marinos. Mecz zakończył się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 3-1. Na stadionie zasiadło 4 925 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-19 09:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 4925 | Arbiter: H. Kasahara
Marcos Junior 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Yokohamy F. Marinos wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Yokohamy F. Marinos otworzyli wynik. W pierwszej minucie bramkę zdobył Erik. Sytuację bramkową stworzył Theerathon Bunmathan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yokohamy F. Marinos w 13. minucie spotkania, gdy Junior Santos strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Erik.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Daichi Hayashi. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Kaisei Ishii.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Yokohamy F. Marinos, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie pokonał bramkarza Marcos Junior. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kota Mizunuma.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Yokohama F. Marinos: Kocie Mizunumie w 44. i Takui Wadej w 45. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Sagan Tosu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yuta Uchidę wszedł Ayumu Ohata. Trener Sagan Tosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yong-Gi Ryanga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Park Jeong-su.

W 62. minucie za Daichiego Hayashiego wszedł Cho Dong-Geon. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sagan Tosu doszło do zmiany. Takeshi Kanamori wszedł za Kaiseia Ishiego. Chwilę później trener Yokohamy F. Marinos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Takahiro Ohgihara, a murawę opuścił Takuya Wada.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ryuta Koike z Yokohamy F. Marinos. Była to 90. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Theerathon Bunmathan
61′ Jeong-su Park
Makito Ito
46′ Yuto Uchida
Takuya Kida
82′ Tomoya Koyamatsu
Kota Mizunuma44′ 74′
Daiki Matsuoka
Jose Antonio dos Santos Junior  13′ 90′
 21′ 62′ Daichi Hayashi
Marcos Junio Lima dos Santos  34′ 77′
70′ Kaisei Ishii
Erik Nasciment de Lima  1′ 90′
Tatsuya Morita
Hirotsugu Nakabayashi
Yuzo Kobayashi
Ryuta Koike74′ 90′
46′ Ayumu Ohata
Eitaro Matsuda90′
82′ Fuchi Honda
Takahiro Ohgihara74′
61′ Yong Gi Ryang
Kota Watanabe
62′ Dong-Geon Cho
Daizen Maeda77′
70′ Takeshi Kanamori
Ado Onaiwu90′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Yokohamy F. Marinos pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.