Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Shimizu S-Pulse 4-2 (3-2)

W pojedynku 17. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Sagan Tosu wygrała z Shimizu S-Pulse 4-2 (3-2). Mecz na Ekimae Real Estate Stadium obejrzało 8 698 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-30 12:30 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 8698 | Arbiter: Y. Nishimura
Renato 26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Riki Harakawa.

Prawie natychmiast Douglas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, strzelając gola w 14. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 16. minucie Fernando Torres dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się An Yong-Woo.

W 20. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Fernando Torres z Sagan Tosu. Bramka padła po podaniu Yuza Kobayashiego.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 26. minucie gola kontaktowego strzelił Renato. Przy zdobyciu bramki pomagał Kenta Nishizawa.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Sagan Tosu: Yuzowi Kobayashiemu w 39. minucie i Fernandowi Torresowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Shimizu S-Pulse rozpoczął w zmienionym składzie, za Shotę Kanekę wszedł Keita Nakamura. W 53. minucie An Yong-Woo został zmieniony przez Yoshikiego Takahashiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sagan Tosu w 65. minucie spotkania, gdy Hideto Takahashi zdobył czwartą bramkę. W 66. minucie Ryo Takeuchi został zmieniony przez Mitsunariego Musakę, a za Koyę Kitagawę wszedł na boisko Yuta Taki, co miało wzmocnić jedenastkę Shimizu S-Pulse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Torresa na Yoheiego Toyodę oraz Isaaca Cuencę na Yujego Ona.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Seok-ho Hwang z drużyny gości. Była to 76. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-2.

Yohei Nishibe
39′ Yuzo Kobayashi
Elson Ferreira de Souza
Yuji Takahashi
Hiroshi Futami
53′ Yong-Woo An
Seok-ho Hwang76′
84′ Juan Isaac Cuenca López
Ko Matsubara
Akito Fukuta
Shota Kaneko46′
Teruki Hara
Kenta Nishizawa
 9′ Riki Harakawa
Renato Augusto Santos Junior  26′
 65′ Hideto Takahashi
Ryo Takeuchi66′
Mu Kanazaki
Dyanfres Douglas Chagas Matos  14′
 16′, 20′ 45′ 68′ Fernando Torres
Yugo Tatsuta
53′ Yoshiki Takahashi
Yosuke Kawai
Victor Ibarbo
Mitsunari Musaka66′
84′ Yuji Ono
Keita Nakamura46′
68′ Yohei Toyoda
Yuta Taki74′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Sagan Tosu, a piłkarzom gości pokazał jedną.