Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Oita Trinita - Yokohama FC 1-0 (1-0)

20 września na Ōita Bank Dome w Ōicie odbył się pojedynek 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Oity Trinita i Yokohama FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oity Trinita 1-0. Na stadionie stawiło się 6 105 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-20 11:00 | Stadion: Ōita Bank Dome | Widzów: 6105 | Arbiter: Y. Yamamoto
Oita Trinita
Yokohama FC
1
0
T. Tanaka 38'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów zespół Yokohama FC wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Reo Yasunagę z Yokohama FC, a w 36. minucie Yuta Misao z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oity Trinita w 38. minucie spotkania, gdy Tatsuya Tanaka zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Yamato Machida.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Tatsukiego Sekę, piłkarza Yokohama FC. W 42. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oity Trinita.

Drugą połowę zespół Yokohama FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Takaakiego Shichiego, Masakazu Tashira, Kazunariego Ichimiego weszli Yuki Kobayashi, Kensuke Sato, Yuji Senuma. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Yoshinoriemu Suzukiemu z Oity Trinita.

W 66. minucie Yamato Machida został zmieniony przez Keiego Chinena. Kibice Oity Trinita nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daikiego Watariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kazushi Mitsuhira. Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Oity Trinita: Kohei Isa, Rei Matsumoto, Ryosuke Maeda, na ich miejsce weszli: Naoki Nomura, Kaoru Takayama, Kento Haneda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kosuke Saita, Yusuke Minagawy zajęli: Yusuke Matsuo, Koki Saito.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Kensuke Sato, zawodnik gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Yutaro Hakamata
36′ Yuto Misao
Masahiko Inoha
62′ Yoshinori Suzuki
Takaaki Shichi46′
66′ Yamato Machida
Masakazu Tashiro46′
87′ Ryosuke Maeda
Takuya Matsuura
86′ Rei Matsumoto
Tatsuki Seko41′
Toshio Shimakawa
Reo Yasunaga35′
 38′ 42′ (k.) Tatsuya Tanaka
Yusuke Minagawa78′
67′ Kohei Isa
Kazunari Ichimi46′
66′ Kazushi Mitsuhira
Kosuke Saito69′
Shun Takagi
Yuta Minami
87′ Kento Haneda
Yuki Kobayashi46′
Yuta Koide
Yusuke Matsuo69′
67′ Naoki Nomura
Shunsuke Nakamura
86′ Kaoru Takayama
Kensuke Sato46′ 90′
66′ Kei Chinen
Koki Saito78′
66′ Daiki Watari
Yuji Senuma46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Oity Trinita, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.