Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Matsumoto Yamaga FC - Gamba Osaka 1-3 (0-1)

29 czerwca na Naganoken Matsumotodaira Wide Area Park General Stadium w Matsumoto odbyło się spotkanie 17. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yamaga FC i Gamby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gamby 3-1. Na stadionie stawiło się 15 690 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2019-06-29 11:00 | Stadion: Naganoken Matsumotodaira Wide Area Park General Stadium | Widzów: 15690 | Arbiter: A. Ikeuchi
S. Kurata 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Gamby wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Gamby otworzyli wynik. W 25. minucie Hwang Ui-jo dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Keito Nakamura.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Takefumi Toma z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gamby.

Zawodnicy Yamaga FC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Masaki Iida. Bramka padła po podaniu Masakiego Miyasaki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gamby w 63. minucie spotkania, gdy Shu Kurata strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Yasuhito Endo.

W 68. minucie Hayuma Tanaka został zastąpiony przez Yuza Iwakamiego. W 74. minucie w drużynie Gamby doszło do zmiany. Ademilson wszedł za Ryotara Meshina. Chwilę później trener Gamby postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Keita Nakamurę wszedł Hiroki Fujiharu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Gamby utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Gamby udało się strzelić gola i wygrać.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Tara Sugimotę, zawodnika gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Gamby, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie Hwang Ui-jo po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3. Asystę przy golu zanotował Tatsuya Tanaka.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Gamby doszło do zmiany. Leo Takae wszedł za Yasuhita Endę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Keiya Nakami z Yamaga FC. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Masaaki Higashiguchi
 60′ Masaki Iida
Young-gwon Kim
Tomoki Imai
Genta Miura
Ryo Takahashi
Ryu Takao
68′ Hayuma Tanaka
Yasuhito Endo83′
27′ Takefumi Toma
Shu Kurata  63′
Ibuki Fujita
Tatsuya Tanaka
Masaki Miyasaka
Shinya Yajima
80′ 81′ Taro Sugimoto
Ryotaro Meshino74′
Daizen Maeda
Ui-jo Hwang  25′, 81′
76′ Hiroyuki Takasaki
Shunya Suganuma
68′ Yuzo Iwakami
Yuya Fukuda
81′ 90′ Keiya Nakami
Leo Takae83′
76′ Marcos Leandro Pereira
Ademilson Braga Bispo Junior74′
Hiroki Yamamoto
Kazuma Watanabe

Jedenastka Yamaga FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Yamaga FC przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.