Liga japońska - 17. kolejka J1 League: Kashiwa Reysol - Sanfrecce Hiroszima 1-1 (1-1)

W meczu 17. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 19 września, jedenastka Kashiwy Reysol zremisowała z Sanfrecce Hiroshima 1-1 (1-1). Mecz na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium obejrzało 2 728 widzów.

17. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-19 12:00 | Stadion: SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium | Widzów: 2728 | Arbiter: Y. Nishimura
Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroszima
1
1
K. Kitazume 45'
Douglas Vieira 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Kashiwy Reysol wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Douglas Vieira. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Yoshifumi Kashiwa.

W 39. minucie arbiter przyznał kartkę Tatsui Yamashicie z Kashiwy Reysol.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Kengo Kitazume. Przy zdobyciu bramki asystował Ataru Esaka.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W następstwie utraty gola trener Sanfrecce Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Tsukasę Morishimę i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Pereirę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 55. minucie kartką został ukarany Yuki Nogami, piłkarz Sanfrecce Hiroshima.

W 61. minucie Yoshifumi Kashiwa został zmieniony przez Shunkiego Higashiego. W 74. minucie kartkę otrzymał Masatoshi Mihara z jedenastki gospodarzy. A trener Kashiwy Reysol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hayata Nakamę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hiroto Goya.

W samej końcówce meczu w zespole Kashiwy Reysol doszło do zmiany. Jiro Kamata wszedł za Tatsuyę Yamashitę. W doliczonej czwartej minucie spotkania kartkę dostał Kodai Dohi, zawodnik gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Takuto Hayashi
 45′ Kengo Kitazume
Hayato Araki
Taiyo Koga
Yuki Nogami55′
Hiromu Mitsumaru
Sho Sasaki
39′ 89′ Tatsuya Yamashita
Toshihiro Aoyama
Ataru Esaka
Yuya Asano62′
74′ 80′ Masatoshi Mihara
Yusuke Chajima80′
Hidekazu Otani
Yoshifumi Kashiwa61′
Sachiro Toshima
Hayao Kawabe
86′ Hiroto Goya
Tsukasa Morishima53′
Michael Olunga Ogada
Douglas da Silva Vieira  9′ 80′
Haruhiko Takimoto
Keisuke Osako
89′ Jiro Kamata
Akira Ibayashi
Shunki Takahashi
Kodai Dohi80′ 90′
80′ Richardson Fernandes dos Santos
Shunki Higashi61′
86′ Hayato Nakama
Ezequiel Santos da Silva80′
Fumiya Unoki
Rhayner Santos Nascimento62′
Mao Hosoya
Marcos Leandro Pereira53′

Wyraźna przewaga jedenastki Kashiwy Reysol nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona osiem celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sanfrecce Hiroshima w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.